Americký ministr spravedlnosti poděkoval Pelikánovi za vydání Nikulina

Domácí Domácí
10. 4. 2018 11:32
Americký ministr spravedlnosti Jeff Sessions telefonicky poděkoval svému českému protějšku Robertovi Pelikánovi za vydání ruského hackera Jevgenije Nikulina do USA. O jeho extradici žádali i Rusové. Pelikán se podle svých slov rozhodl pro USA kvůli tomu, že je tam stíhaný pro závažnější trestnou činnost než v Rusku, Američané si navíc o zadrženého Rusa řekli dříve. Česká policie Nikulina zadržela předloni v říjnu na základě amerického zatykače. Podle tamních vyšetřovatelů se dopustil útoků na sociální sítě LinkedIn a Formspring a webové úložiště Dropbox. U soudu v San Francisku Rus uvedl, že se cítí být nevinen. V USA mu hrozí desítky let vězení.
Jeff Sessions.
Jeff Sessions. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Při střelbě na oslavě v americkém Colorado Springs zemřelo sedm lidí

Při střelbě na narozeninové oslavě v americkém městě Colorado Springs v neděli zemřelo sedm lidí včetně údajného útočníka. Uvedly to podle agentury Reuters místní úřady.

Útočník podle úřadů dorazil na oslavu, kde se nacházela jeho přítelkyně, a zahájil střelbu. Na místě zemřelo šest osob, jeden člověk podlehl svým zraněním po převozu do místní nemocnice.

V místě oslavy se nacházely i děti, podle prohlášení policie a představitelů města však nebyly mezi oběťmi střelby. Policie uvedla, že střelec spáchal sebevraždu. Dodala, že nyní zjišťuje motiv činu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy