Nová kancelář Amazonu v Praze bude řídit pobočky v zemích EU

ČTK ČTK
Aktualizováno 22. 6. 2015 18:48
Pražské kanceláře Amazonu budou řídit IT služby a nábory zaměstnanců v Evropě. Místo zde najde až 500 lidí.
Firma Amazon
Firma Amazon | Foto: Reuters

Praha - Americký internetový obchod Amazon bude z Prahy řídit IT služby a nábory zaměstnanců pro pobočky v evropských zemích.

Při slavnostním otevření kanceláří viceprezident Amazonu pro Evropu Roy Perticucci řekl, že v nových kancelářích v Dejvicích zaměstná až 500 lidí.

V Česku má firma i další plány, zatím je ale odtajňovat nechce.

V pražských kancelářích bude pět oddělení. Oddělení sdílených HR služeb bude zajišťovat služby personalistů a kontaktní centrum pro zaměstnance Amazonu z celé Evropy.

Oddělení vzdálené IT podpory bude poskytovat distribučním centrům a oddělením logistiky Amazonu nepřetržitou pomoc v IT. Tým pro vyhledávání a nábor talentů bude mít za úkol vyhledávat nejlepší zaměstnance.

Centrální oddělení Amazon Connections pro země EU bude vyhodnocovat zpětnou vazbu od zaměstnanců a navrhovat aktivity, jež povedou k vylepšování pracovních podmínek.

Pražská kancelář bude také podporovat fungování distribučních center Amazonu v České republice a Polsku.

Firma hledá kvalifikované lidi

Pro tyto pozice hledá Amazon kvalifikované lidi, i proto zvolil Prahu.

"V České republice je spousta vysoce kvalifikovaných profesionálů, kteří jsou otevřeni získávání nových zkušeností v inovativní technologické firmě, jakou je Amazon," řekl Perticucci. Dodal, že firma část zaměstnanců pro kancelář stále hledá.

Amazon si pronajal v nové budově The Blox vedle hotelu Diplomat na dvou patrech 5800 metrů čtverečních kanceláří. Interiér kanceláře navrhlo londýnské studio Interior Architects. Design vychází z českého kubismu a atmosféry Prahy.

Amazon pokračuje i v náboru zaměstnanců pro své distribuční centrum v Dobrovízi, kde má pracovat až dva tisíce lidí na plný úvazek a tři tisíce sezonně.

Amazon je největší internetový obchod na světě, po celém světě nyní zaměstnává 97 tisíc lidí. Jeff Bezos firmu založil v roce 1994 a stále ji vede.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Životní minimum se zvyšuje z 3410 na 3860 Kč měsíčně

Životní minimum se od středy zvyšuje o 13,2 procenta, a to po více než osmi letech. Pro samotného dospělého se měsíční částka zvedá z 3410 na 3860 korun. U dětí a dospělých v rodině se pohybuje nově od 1970 do 3550 korun, roste tak o 230 až 410 korun. Existenční minimum činí 2490 místo dosavadních 2200 korun.

S životním minimem se srovnává příjem žadatelů o dávky. Zjišťuje se tak, zda mají na pomoc od státu nárok. Například přídavek na dítě či porodné je pro rodiny s příjmem pod 2,7násobek minima. Nejnižší uznaná částka pro život se využívá třeba i pro stanovení nezabavitelného minima u dlužníků.

Zdroj: ČTK
Další zprávy