reklama
 
 
Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Cvičení na útok v obchodním centru: Policie trénovala zásah proti aktivnímu střelci

V obchodním centru Olympia Plzeň proběhlo cvičení Policie ČR s aktivními střelci, kterého se zúčastnily i složky IZS a pracovníci bezpečnostní agentury M2C. Celá akce měla vyzkoušet reakci a spolupráci policie s dalšími složkami Integrovaného záchranného systému Plzeňského kraje v případě útoku aktivního střelce.

V průběhu celé simulace všechny jednotlivé části akce byly velmi reálné. Nechyběli připravení figuranti z řad studentů zdravotních škol a bezpečnostních akademií. Přítomní byli i policejní psychologové, kteří předali figurantům jejich role. Řada z nich simulovala raněné, panikařící osoby, probíhala střelba, výbuchy, náběhy policejních složek a pyrotechniky, evakuace přítomných osob do bezpečné zóny mimo obchodní centrum, poskytnutí zdravotní péče raněným, vyšetřování a výslechy přítomných osob. I přesto, že se jednalo o simulaci, prostředí, střelba a celková akce byla velmi reálná a pro zúčastněné mohla být psychicky náročná.

Cvičení, které proběhlo ve středu 7.6. bylo vyhodnoceno jako velmi potřebné a úspěšné. Trvalo až do nočních hodin a zúčastnili se ho policisté z Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje, z Městského ředitelství policie Plzeň, z Městské policie Plzeň, zaměstnanci Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje a Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje, bezpečnostní pracovníci M2C a na 150 figurantů.

Podobná cvičení jsou zvláště v dnešní době velmi důležitá a určitě v nich budeme pokračovat zejména proto, aby bylo naše centrum pro návštěvníky bezpečné.

autor: komerční článek | 28. 6. 2017 15:05

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama