reklama
 
 

Aktivisté škodí Šumavě, napadl ekology ministr Chalupa

29. 7. 2011 11:33
Postoj šéfa resortu životního prostředí kontrastuje s názory některých předních odborníků

Modrava (Klatovsko) - Proti aktivistům, kteří na Modravě blokují kácení kůrovcem napadených stromů, se jednoznačně postavil ministr životního prostředí Tomáš Chalupa(ODS).

"Šumavu nelze ponechat na pospas kůrovci, jak to činili mí zelení předchůdci. Důsledkem je pouze zničení rozsáhlých ploch šumavských lesů, tedy poškození nejen soukromého, obecního a státního majetku, ale hlavně přírody jako takové," uvedl ve svém prohlášení.

Zároveň je pro něj těžko pochopitelné, že Hnutí Duha, spolufinancované z peněz daňových poplatníků, nadále nerespektuje rozhodnutí soudu.

"Tvrzení, že s protesty, které zorganizovalo a se kterými se mnoho dní chlubilo, nemá najednou nic společného, je absurdní a žádný soudný člověk mu nemůže věřit," doplnil.

Chalupův názor je diametrálně odlišný od stanoviska mezinárodně uznávaného ekologa, dlouholetého stranického kolegy a exministra životního prostředí Bedřicha Moldana, který za radikální boj s kůrovcem ostře zkritizoval vedení národního parku.

Proti blokádě se v pátek vydali na protestní akci místní obyvatelé. Starostové většinou těžbu stromů napadených kůrovcem podporují. Podle nich zajistí, aby byla Šumava nadále zelená.

Aktivisté jsou přesvědčeni o tom, že kácení u Ptačího potoka je nelegální, protože vedení národního parku k tomu nemá potřebné výjimky. Tvrdí, že jde o mimořádně cenný kus přírody, kde by se ani proti kůrovci takto radikálně postupovat nemělo.

autor: Domácí | 29. 7. 2011 11:33

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama