Advokát: Janoušek je dál u moře. Na předvolání se vrátí

Radek Nohl Radek Nohl, Tereza Šídlová
17. 6. 2013 12:14
V rámci čtvrteční razie policie prohledávala kanceláře a dům pražského podnikatele
Roman Janoušek.
Roman Janoušek. | Foto: ČTK

Praha - Pražský podnikatel Roman Janoušek, u nějž doma a v jeho kancelářích policie provedla v rámci čtvrteční razie prohlídky, zůstává nadále v Chorvatsku.

Aktuálně.cz to řekl jeho advokát Vít Široký, poté co se s ním v pondělí spojil. Janoušek je ale prý připravený se dostavit do Prahy, pokud bude policií předvolaný.

„Spojil jsem se s ním (s Romanem Janouškem - pozn. red.). On se mě ptal, jestli se má vrátit, říkal jsem mu, aby zůstal. Když mi přijde nějaká výzva k podání vysvětlení, obratem mu zavolám," říká advokát Vít Široký.

Ten podle svých slov odeslal na Vrchní státní zastupitelství v Olomouci k rukám jeho šéfa Ivo Ištvana informaci, že Janouška, který je v tuto chvíli „podezřelý", zastupuje a že je jeho klient ochotný podat vysvětlení.

„Kdyby bylo třeba, tak se sem můj klient dostaví. Než nějaký tyjátr, tak mu zavolám a on je tady druhý den. To není žádný problém," uvedl také Široký. Ten Janouška zastupuje i v případu pokusu o vraždu ženy z loňska.

Čí jsou zlato a miliony?

V dřívějším rozhovoru v deníku Právo z minulého týdne přitom Široký uváděl, že když se naposledy setkal s Janouškem, domlouvali si další schůzku na dnešek, tedy na toto pondělí.

Vyšetřovatelé z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu si minulý čtvrtek z firmy a bytu vlivného podnikatele Romana Janouška odnesli řadu dokumentů, CD a také hotovost.

Policie už oznámila, že během rozsáhlé razie zajistila celkem 100 až 150 milionů korun a desítky kilogramů zlata, které byly uloženy i ve schránkách Komerční banky. Široký tvrdí, že nemá informace, které by nasvědčovaly, že se jedná o Janouškovy peníze.

Razie se týkala i dalšího vlivného hráče pražské politické scény, Ivo Rittiga. I ten se v těchto dnech nachází v zahraničí.

Naopak z Chorvatska se vrátil další vlivný muž, Tomáš Hrdlička, který je v této kauze také prověřován. Hrdlička svůj příjezd Aktuálně.cz potvrdil.

 

Právě se děje

Další zprávy