reklama
 
 

65 % Čechů nechce radar USA v Brdech

19. 7. 2007 15:35
Podíl odpůrců neustále stoupá

Praha - Čím dál více Čechů nechce, aby USA vybudovaly v Brdech radarovou základnu. Podle posledního průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění je odpůrců radaru mezi lidmi 65 %.

40 procent dokonce uvedlo, že s radarem "rozhodně nesouhlasí, zbylých dvacet pět procent zvolilo odpověď "spíše nesouhlasím".

Pro je něco přes čtvrtinu lidí

Naopak pro vybudování základny se vyslovila více než čtvrtina (28 %) dotázaných, když 6 % uvedlo, že s umístěním radaru u nás "rozhodně souhlasí", a 22 % se vyjádřilo, že "spíše souhlasí". 7 % oslovených se v této záležitosti nedokázalo rozhodnout.

"Porovnáme-li červnové výsledky s předchozím výzkumem realizovaným v první polovině května tohoto roku, můžeme vidět mírné opětovné zvýšení podílu odpůrců radarové základny, který v porovnání s dubnovým šetřením tehdy zaznamenal zřetelný pokles," uvedli analytici CVVM.

Z průzkumu vyplynulo, že podpora radaru klesá dle politických preferencí člověka z prava doleva.

Jedině mezi voliči ODS převažují jeho příznivci, a to v poměru 60:34.

U ostatních stran odpůrci převažují. "...přičemž u opoziční ČSSD a zejména KSČM je nesouhlas relativně četnější a vyhraněnější než u obou menších stran vládní koalice," upozorňuje CVVM.

autor: Veronika Lehovcová Suchá | 19. 7. 2007 15:35

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama