20 let svobody: Tak slavili lidé v ulicích

20 let svobody: Tak slavili lidé v ulicích
A tradičně chodí ti, bez nichž by dost možná nic nebylo. Aneb: Občan Havel zapaluje.
Obrázek, který se před dvaceti lety moc nefotil: Lidé v kostele. Tento konkrétní snímek je z úterního dopoledne, kdy se na Pražském hradě odehrála slavnostní Mše pro připomínku listopadových událostí.
Mši v katedrála sv. Víta celebroval někdejší disident a signatář Charty 77 Václav Malý.
Jeho slovům naslouchala zaplněná katedrála, ještě předtím v rámci liturgického čtení z bible promluvil herec Jan Potměšil. Další "tvář" 17. listopadu 1989. Když v prosinci 1989 objížděl mítinky, utrpěl při automobilové nehodě zranění páteře, které ho upoutalo na invalidní vozík.
Foto: Reuters
Aktuálně.cz Aktuálně.cz
17. 11. 2009 17:54

Praha - Trocha nostalgie nad bony a céčky Staroměstském náměstí, mnoho piety a vzpomínek u svíček na Albertově a v okolí Národní třídy, kde před dvaceti lety totalitní policie zmlátila účastníky pochodu za Jana Opletala.

A potíže s extremisty.

Zhruba tak vypadaly oslavy v Praze, do nichž se zapojily tisíce lidí.

Podívejte se do ulic přes profi fotografie i snímky z mobilů redaktorů Aktuálně.cz.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Vedoucí Lille jen remizovalo, PSG může snížit ztrátu na jediný bod

Fotbalisté vedoucího celku francouzské ligy Lille ve 33. kole jen remizovali 1:1 s Montpellierem a zaznamenali ztrátu v boji o titul. Alespoň bod jim pět minut před koncem zachránil Luiz Araújo.

Lille vede tabulku o čtyři body před obhájcem titulu Paris St. Germain, který má k dobru nedělní zápas se St. Etienne. Montpellier, kterému k bodu několika skvělými zákroky pomohl brankář Jonas Omlin, je osmý se ztrátou pěti bodů na pohárové příčky.

Francouzská fotbalová liga - 33. kolo:

Lille - Montpellier 1:1 (85. Araujo - 21. Delort).

Zdroj: ČTK
Další zprávy