Otisk prvního letního dne roku 2011: Tak jste viděli začátek léta

Otisk prvního letního dne roku 2011: Tak jste viděli začátek léta
2. místo - "Fotografie byla pořízená v Ostravě. Důvod? Každý den k večeru nám obloha předvádí své kousky a já je věrně zachycuji," napsala Veronika Olbrechtová.
3. místo - Cyklista při ranní projížďce v Hradci Králové.
"První letní den jsme se se syny - dvojčaty - vypravili na hřiště. Takhle to dopadne, když se chtějí houpat. Každý pěkně na svou," napsala k fotografii Kateřina Kováčová.
"Letní radovánky...aneb jarní plody lásky."
Foto: Michal Kunc
Aktuálně.cz Aktuálně.cz
22. 6. 2011 11:55

Praha - V úterý přesně v 19:16 hodin SEČ začalo astronomické léto. Vyzvali jsme vás, abyste nám v rámci našeho nového projektu s pracovním názvem Dokumentujeme.cz poslali, jak jste si první letní den užívali. Od čtvrtka do dnešních 12 hodin jste měli možnost hlasovat o vítězích naší historicky první fotosoutěže.

Jak to dopadlo, kdo získal nejvíce hlasů a také finanční odměnu, se můžete podívat v následující fotogalerii.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Požár na Říčansku mohl kontaminovat vodu v Lítožském rybníce, platí v něm zákaz koupání

V Lítožnickém rybníce v pražské Dubči a v Říčanském potoce byl v úterý vyhlášen zákaz koupání a rybolovu. Voda může být kontaminovaná po požáru skladovací haly v Uhříněvsi. Na Ttwitteru o tom dnes vpodvečer informovali pražští hasiči. Požár uhasili v úterý odpoledne.

V Lítožnickém rybníce v Praze 10 a v Říčanském potoce, který rybníkem protéká, by mohla být závadná voda z čističky odpadních vod. Byl proto vydán zákaz koupání, odebírání vody a lovu ryb v této oblasti. Na místě jsou chemici, uvedli pražští hasiči.

Hala s drogistickým zbožím v Uhříněvsi začala hořet v neděli odpoledne. Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu zhruba po dvou hodinách. Dnes dopoledne byla na místě ještě jedna jednotka, která vyhledávala a dohašovala skrytá ohniska.

Vodu použitou při hašení, která měla zvýšené pH, hasiči nejprve nechávali odtéct kanalizací do nedaleké čističky odpadních vod. Ta ale nedokázala zpracovat všechnu kontaminovanou vodu, a i když hasiči s přečerpáváním přestali, část přetekla do Říčanského potoka. Na problém podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky upozornil úhyn několika ryb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy