Dokument: Tak v ODS skončil vlivný 'kmotr' Hrdlička

Domácí Domácí
9. 8. 2013 21:15
Přečtěte si usnesení výkonné rady ODS z 9. srpna 2013
Tomáš Hrdlička již není v ODS (ilustrační foto).
Tomáš Hrdlička již není v ODS (ilustrační foto). | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Tak ODS vyloučila ze svých řad vlivného pražského lobbistu Tomáše Hrdličku, médii označovaného za "kmotra", a dva své poslance, Tomáše Úlehlu a Jana Floriána, kteří nerespektovali dohodu strany při hlasování o důvěře Rusnokově vládě.

Usnesení výkonné rady ODS z 9. srpna 2013

Výkonná rada ODS podporuje předčasné volby jako nejlepší řešení současné politické situace v České republice po rozpadu koaliční parlamentní většiny.

Výkonná rada ODS vyzývá grémium, aby jednalo se zástupci parlamentních klubů o časových termínech dokončení legislativního procesu doprovodných zákonů občanského zákoníku a zákona o podpoře obnovitelných zdrojů energie, a to nejen v dolní ale i v horní komoře Parlamentu České republiky. Tyto zákony budou mít výrazný dopad do životů občanů a také ekonomiky celé České republiky. Rozpuštění sněmovny by mělo proběhnout co nejdříve, ale tak aby byla jistota, že tyto zákony budou schváleny.
 
Výkonná rada ODS konstatuje, že je nutné urychleně sestavit kandidátky ODS pro předčasné volby v roce 2013 a pověřuje grémium ODS přípravou pravidel, které povedou k jejich efektivnímu sestavení.
 
Výkonná rada ODS jednomyslně odsuzuje chování bývalých členů ODS Tomáše Úlehly a Jana Floriána. Výkonná rada ODS jejich chování považuje za neomluvitelné, neboť je v přímém rozporu se zájmy pravicových voličů. Jejich vyloučení z ODS výkonná rada považuje za jediné možné vyústění jejich osobního selhání.
 
- Výkonná rada ODS plně podporuje rozhodnutí svých poslanců vyloučit Jana Floriána a Tomáše Úlehly z poslaneckého klubu ODS.-
 
- Výkonná rada ODS na návrh regionální rady ODS regionu Praha ruší členství v ODS Janu Floriánovi k 9. 8. 2013.
 
- Výkonná rada ODS na návrh regionální rady ODS regionu Praha ruší členství v ODS Tomáši Hrdličkovi k 9. 8. 2013.
 
- Výkonná rada ODS na návrh regionální rady ODS zlínského regionu ruší členství v ODS Tomáši Úlehlovi k 9. 8. 2013.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy