Dokument: Humlova výzva kolegům z poslaneckého klubu VV

Stanislav Huml, poslanec PS PČR
9. 4. 2011 13:00
Přečtěte si, co napsal poslanec svým kolegům

Vážené kolegyně a kolegové,

demokratizace Věcí veřejných se mi nepovedla, ač jsem se opravdu snažil, odešel jsem. Jsme v situaci, která tady ještě nebyla. Pád projektu ABL a Věcí veřejných s.r.o., později Parlamentní strany VV je nevyhnutelný a je vítán koalicí i opozicí.

Maska Víta Bárty spadla. Změna je nemožná. Vidíte to sami z reakce veřejnosti.

To, co je možné v byznysu není realizovatelné v demokratické straně. Vybudoval panoptikum, které do noci bliká světly v místnosti obýváku na Klárově, kde se má rozhodovat o budoucnosti země. Za účasti tří ministrů. Takhle se veřejnosti předvést nepovedlo ani žádné sektě.

Nemám Vám co nabízet, ani to nehodlám udělat. Přesto Vás rozumné, inteligentní a komunikující chci pozvat k jednacímu stolu. Pojďme si shrnout fakta.

Radek John vede MV způsobem, který je tak neuvěřitelný, že policisté víc přemýšlejí o něm než o práci. Sekundují mu soukromé bezpečnostní agentury navázané na ABL. Nedivím se, že ho chce premiér odvolat.

Josef Dobeš, ABL,  se stal dinosaurem s rekordní dobou růstu. Stav na ministerstvu je zoufalý, jeho náměstek vydíral rektora Jihočeské univerzity.

Vít Bárta řídil všechny a nikoho. Měl větší starost o PR než o skutečnou práci na ministerstvu dopravy. Odborně je ministerstvo před kolapsem.

Kamil Jankovský vede ministerstvo, které, když se za rok zruší, tak splníme předvolební sliby (nejen my).

Nutí Vás k jednotě. Čí je to jednota? Skalního pražského jádra, které si od vstupu do Sněmovny vybralo všechny lukrativní funkce a kanceláře? Které se Vás ani neptalo, kterým směrem se budeme ubírat, nepřipustilo diskusi nad problémy a nabídlo dvě varianty k hlasování, jednu horší než druhou a producírovali se při tom v botách po židlích zasedací místnosti Sněmovny? Odměny svým přátelům na ministerstvech se naučili rozdávat během pár měsíců. Despotické chování k personálu a pohrdavé i k poslancům vám určitě chybět nebude. Považujíc se za elity, rozdávají obálky s půjčkami a bezostyšně lžou do kamer.

VV ABL patří na smetiště.

Vy slušní, pracovití jste dostali jasnou a srozumitelnou nabídku od obou koaličních partnerů - vytvořte klub Naštvaných Věcí veřejných a pojďme dál. Hlásím se do něj, i když vím, že to bude těžké. Nová koaliční vyjednávání (bez Bárty budou významně rychlejší), dokončení volebního období bez předčasných voleb, dokončení reforem, které jsou nutné. Cíl je jasný, levnější fungující stát, kde se začne šetřit tam kde se má, nikoliv tam, kde již není co brát. Na tunely tisíciletí bude třeba zapomenout. To bude moje podmínka, nechci se dožít generální stávky. Odkazuji na texty na těchto stránkách, které napoví.

Dejme této vládě ještě šanci než vládní krize skončí nepolitickou politikou v podobě velké koalice nebo předčasnými volbami. Jinou cestu z patu nevidím.

Vítáni jste všichni, kdo jste po odhalení v těchto dnech procitli. Na vydírání a uplácení zapomeňte. Vše je řešitelné a na kauze Škárka, Kočí, koneckonců i mojí pseudokauze vidíte, že někdy může spravedlnost i zvítězit. Jen se slušní musí spojit proti těm neslušným, hloupým a elitářským.

Nejsme přeběhlíci. Toto je úplně jiná situace, než v minulém volebním období. Tady jsme odešli z vládního klubu, který jen nefungoval jak měl. Nikdo nás neuplácí, nedostanete nálepku zběha ani zrádce. Na můj krok mám jen samé pozitivní ohlasy. Má-li se ještě zachránit co se dá, pojďme si alespoň sednout a popovídat.

Stanislav Huml

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Těžká nehoda nákladního vlaku u německého Freiburgu uzavřela trať do Basileje

Poblíž Freiburgu na jihozápadě Německa dnes havaroval nákladní vlak. Při nehodě zahynul strojvůdce a několik lidí bylo lehce zraněno. Trať mezi Freiburgem a švýcarskou Basilejí byla uzavřena, informovala dnes večer společnost Deutsche Bahn. Lokomotiva a několik vagonů vykolejilo v obci Auggen. Trať má zůstat uzavřena několik hodin a v úseku byla zřízena náhradní autobusová doprava.

Podle mluvčí policie ve Freiburgu vlak převážel několik nákladních vozů. Jejich řidiči jeli v osobním vagonu za lokomotivou. Šlo o deset osob a jejich zranění jsou lehká, uvedla mluvčí.

Příčina nehody je zatím nejasná. Podle serveru deníku Badische Zeitung došlo ke střetu vlaku s několikatunovým betonovým dílem. Vlak částečně vykolejil a byl vážně poničen.

Havárie by mohla souviset s nedalekými stavebními pracemi. Betonový blok, s nímž se lokomotiva srazila, pochází podle serveru z mostu, který je nyní rozebírán.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

V Británii skončilo hlasování o novém předákovi labouristů, výsledek strana oznámí v sobotu

V Británii dnes skončilo několikatýdenní hlasování o novém předákovi labouristů. Členové a příznivci opoziční strany vybírali ze tří uchazečů o funkci, kterou dosud zastával Jeremy Corbyn. Favoritem klání je stínový ministr pro brexit Keir Starmer, který se v boji střetl se dvěma ženami: Rebeccou Longovou-Baileyovou a Lisou Nandyovou. Výsledek hlasování labouristé oznámí v sobotu.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 5 hodinami

Ropa prudce zdražuje, podle Trumpa Rijád a Moskva sníží těžbu

Ceny ropy se prudce zvyšují - severomořská ropa Brent i americká lehká ropa WTI vykázaly svůj nejprudší jednodenní nárůst v historii. Ropa reaguje na prohlášení amerického prezidenta Donalda Trumpa, že Rusko a Saúdská Arábie brzy oznámí, že se dohodly na snížení těžby o deset až 15 milionů barelů denně. Moskva ale takový vývoj nepotvrdila.

Americká lehká ropa WTI přidávala krátce před koncem obchodování 25 procent na 25,38 dolaru za barel, což byl její nejvyšší jednodenní nárůst. Severomořská ropa Brent ve stejnou dobu zdražovala o 21,3 procenta na 30,02 dolaru za barel. Je to také rekordní jednodenní nárůst, ale cena stále zůstává o více než polovinu nižší než v závěru loňského roku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy