DOKUMENT: Dohoda odborů a vedení DPP na podobě stávky

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
14. 6. 2011 13:39
Odboráři se v úterý dohodli s vedením pražského dopravního podniku o zapojení do stávky

1. DP a odborové organizace se shodly na legálnosti vyhlášení stávky na den 16. 6. 2011 od 00:00 h do 24:00 h.

2. Odborové organizace DP nebudou organizovat blokace.

3. Každý zaměstnanec DP má právo stávkovat. Zaměstnanci, kteří se nechtějí zapojit do stávky, mají právo pracovat. Obě strany budou tato práva respektovat.

4. Zaměstnancům, kteří se zapojí do stávky, nehrozí ze strany DP žádné postihy, pokud budou postupovat v souladu se zákony.

5. DP nebude finančně motivovat zaměstnance k neúčasti na stávce.

6. V případě nemožnosti výkonu práce, která je v příčinné souvislosti se stávkou, bude nestávkujícímu zaměstnanci DP vyplacena náhrada mzdy podle ZP.

7. Zaměstnanec DP v předstihu oznámí svému nadřízenému svoji účast na stávce. Určí přitom čas, kdy stávku zahájí. Možnost zahájit stávku je nejdříve od 00:00 hodin dne 16.6.2011.

8. Polonoční provoz tramvajové dopravy a odpolední autobusový provoz bude ukončen dle platných jízdních řádů. Řidič vykonávající noční službu, který se rozhodne připojit ke stávce, oznámí na příslušný dispečink tento záměr před změnou na noční linku. Dispečer mu určí, zda má zatáhnout do garáže či vozovny, nebo setrvat na místě do vystřídání. V případě, že zůstane na trati, dojede na konečnou.

9. Střídající řidiči nahlásí účast na stávce v mateřské vozovně. Zelená linka pro řidiče tramvaje je 800 311 144.

10. Provoz metra ze středy 15.6.2011 na čtvrtek 16.6.2011 bude ukončen v plánovaném rozsahu a dle jízdního řádu.

11. Vedení DP vyvine veškerou snahu zajistit provoz metra formou dispečerského řízení, při zachování bezpečnosti provozu a dodržení ustanovení provozně-předpisové soustavy metra a řídících norem.

12. Metro zůstane technologicky funkční.

13. Odborové organizace DP požadují po vedení DP neotevření stanic metra pro veřejnost z důvodu zajištění bezpečnosti cestujících a zaměstnanců a zajištění ochrany majetku.

Zdroj: odborové organizace a Dopravní podnik hl. m. Prahy, a.s.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Americký prezident Donald Trump svolil, aby demokrat Joe Biden dostával každodenní zprávu, kterou pro prezidenta zpracovávají tajné služby

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Schválil to parlament

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Příslušný zákon dnes jednomyslně schválil místní parlament, informoval list The Scotsman. Podle odhadů by mělo opatření vyjít na 9,7 milionu liber ročně (285 milionů Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy