Design roku 2007. Podívejte se, co vyhrálo

Design roku 2007. Podívejte se, co vyhrálo
Národní cena za design 2007: Jednotný vizuální styl Královehradeckého kraje. Design Jan Kolář. Výrok poroty: Logotyp Královéhradeckého kraje vychází z umístění kraje na mapě ČR. Značka stylizuje výseč na mapě, zároveň vychází z písmene K, počátečního písmene názvu. Rozvinutí loga v komunikaci červené plochy zbytku republiky s bílým výřezem symbolizuje Královéhradecký kraj, umožňuje platformy komunikace mezi celkem a výřezem (ale i mezi krajem a občanem, krajem a návštěvníkem). Logotyp je rozpracovaný do vyčerpávajícího manuálu, obsahuje veškeré aplikace. Jde o profesionálně odvedenou práci s velkým komunikačním potenciálem pro budoucnost.
Vynikající design 2007: speciální dětský zdravotní kočárek TOM 5 Streetcar. Design Jiří Kotík. Výrobce Manufacturer PATRON Bohemia, s. r. o., Mělník. Výrok poroty: Kočárek TOM 5 Streeter pro handicapované děti představuje základní typ nové generace transportních prostředků vybavených bohatou škálou funkčních doplňků. Odlehčená konstrukční koncepce nabízí vysokou rozměrovou a tvarovou flexibilitu. Civilní pojetí designu zbavuje uživatele tohoto výrobku stigmatu handicapovaných.
Vynikající design 2007: balónový hořák IGNIS a balónový koš. Design Ladislav Křenek, Ivan Kubíček. Výrok poroty: Design balónového hořáku Ignis se vyznačuje jasnou a ucelenou kompozicí korpusu členěného barevnou a povrchovou úpravou jednotlivých funkčních dílů. Ergonomie ovladačů a regulace plamene tvoří výrazný organický prvek technického celku. Příjemně kontrastuje s tradičním pojetím koše.
Vynikající design 2007: motocykl Blata 125. Design Stanislav Hanuš, Pavel Blata. Výrok poroty: Motocykl Blata 125 navržený ve třech kategoriích (Enduro, Motard a City Bike) je určen pro mladé jezdce od 16 let. Stávající světovou produkci motocyklů o objemu 125 ccm překonává moderním a nápaditým designem, který vychází z požadavků mladých jezdců, ale i originálním, promyšleným konstrukčním řešením. Motocykl Blata 125 je dobrým příkladem kvalitního českého designu a strojírenského průmyslu v naší zemi.
Foto: Design centrum České republiky
12. 4. 2007 13:52

V Betlémské kapli v Praze byly dnes vyhlášeny výsledky soutěže Vynikající výrobek roku 2007 a předána Národní cena za design. Podívejte se, jaké návrhy a výrobky v soutěži uspěly.

 

Právě se děje

Další zprávy