Vzácná návštěva. Do Prahy na hokej přiletí Medveděv

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
27. 11. 2013 14:51
Na zápas Lva s Petrohradem se přiletí z Ruska podívat i sám šéf KHL a Gazpromu
Foto: Tomáš Kunc

Inside Sport – To bude v pondělí sláva. Lev Praha chystá velkolepou hostinu pro vzácnou návštěvu. Na zápas s Petrohradem se přiletí z Ruska podívat i sám šéf KHL a Gazpromu Alexandr Medveděv.

Má to být krátká a hlavně tajná návštěva. Medveděv má do Prahy údajně přiletět na otočku jen na zápas. V Praze se tak setká pouze s nejvyššími představiteli Sportovního holdingu a českého hokeje ve VIP lóži, kam je vstup jiným přísně zakázán.

Ale sláva to bude i pro fanoušky, atraktivnějšího soupeře už letos na českém ledě neuvidíme. Nejbohatší klub Evropy s miliardovým rozpočtem přiveze třeba ruskou hvězdu Ilju Kovalčuka nebo české opory reprezentace Romana Červenku a Alexandra Saláka. Prodáno je už teď přes pět tisíc vstupenek, takový zájem Lev o zápas KHL letos ještě nepamatuje.

ADAM SUŠOVSKÝ

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

před 3 hodinami

Prováděcí zákon k brexitové dohodě prošel první zkouškou, poslanci ale odmítli projednávací plán

Britští poslanci posunuli prováděcí zákon k brexitové dohodě do další fáze legislativního procesu. Návrh prošel první zkouškou v dolní komoře britského parlamentu, když jej po druhém čtení podpořilo 329 zákonodárců, zatímco proti bylo jen 299. Britská média úvodní vítězství vlády očekávala. Poslanci ale později odmítli plán projednávání prováděcího zákona k brexitové dohodě. Vadí jim, že jim vláda na schvalování zákona vyhradila jen tři dny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy