Vydlážděná cesta pro hokejového Krále

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
5. 6. 2012 14:54
Úspěch každého svazového předsedy stojí a padá s výsledky reprezentace, a v tomto smyslu má Král vyděláno. Z posledních tří šampionátů přivezl národní tým medaile – zlato (2010), bronz (2011) a bronz (2012).
Foto: Tomáš Kunc

Inside Sport – Až se bude příští sobotu, 16. června, volit nový šéf českého hokeje, bude to snadný kvapík. A nejen proto, že ten den večer hrají na Euru čeští fotbalisté s Polskem a i hokejoví bafuňáři se rádi dívají na fotbal.

Tomáš Král, plzeňský právník, před čtyřmi lety vystřídal na hokejovém trůně automobilového manažera Vratislava Kulhánka a byl přitom jediným kandidátem. To samé se bude opakovat letos, i když ještě na volební konferenci v hotelu Corinthia Towers mohou samozřejmě delegáti navrhnout nějaké Královy protivníky.

Jenže Královo okolí, lidé, kteří jsou s ním spřízněni, nebo jimž se vyplatí, aby byl znovu zvolen, mu pečlivě zametli cestu k opakované korunovaci. Přispěl ale i sám Král.

Čím?

Úspěch každého svazového předsedy stojí a padá s výsledky reprezentace, to platí pro fotbalového Peltu i hokejového Krále stejně. Zatímco Pelta si ještě musí pár dní počkat, jak jeho hoši dopadnou v Polsku, Král má vyděláno. Z posledních tří šampionátů přivezl národní tým medaile – zlato (2010), bronz (2011) a bronz (2012).

Král prodloužil smlouvu reprezentačnímu kouči až do olympiády v Soči, a tím si naklonil i ne úplně bezmocný tábor z Hadamczikovy přízně. Nelibě to nesl jeden z bývalých koučů národního týmu, který Králův krok komentoval slovy, „že to už mu tedy klidně mohl dát smlouvu až do důchodu“. Mimochodem: Pelta se u fotbalu zachoval stejně, i trenér Bílek ještě před Eurem prodloužil kontrakt o další kvalifikační fázi.

Zpátky k hokeji a Královým úspěchům. Krále si nakonec za svého kandidáta vybrala i Asociace profesionálních klubů – ano, ten spolek, který několika amatérskými zásahy v uplynulé sezoně způsobil válku mezi svazem a extraligou. Je to překvapivé jen pro ty, kteří nepostřehli skutečnou personální revoluci v APK. Zavírači extraligy zmizeli ze scény.

Z hokejového prostředí pláchl k fotbalu i Zbyněk Kusý, neformální vůdce Královy opozice, který ještě před několika měsíci hledal někoho, kdo by se ve volbách Královi postavil. Padala jména naganských Šlégra, Straky i dalších, ale skončilo to přestupem Kusého do fotbalové Slavie.

Insider nechce vylíčit volební konferenci hokejového svazu jako formální a předem rozhodnuté sezení. Na to jde o příliš důležitou akci (vlastně se zde nepřímo rozhodne třeba o marketingovém partnerovi hokeje, o podobě extraligy v příštích letech a dalších bodech). To všechno bude mít 60 delegátů s hlasem rozhodujícím na starosti.

Ale pokud jde o příštího hokejového krále, bude to zase Král.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Vedení Sněmovny a Senátu se shodla na tom, že volební novela zachová 14 krajů pro sněmovní volby a dvě vyšší hranice pro koalice ke vstupu do Sněmovny

Zdroj: ČTK
Další zprávy