Ve fotbalové Plzni to vře. Paclík na tribuně vykázal Berbra na kraj řady

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
27. 11. 2012 12:49
Paclík dal tímto viditelným gestem najevo, že se od Berbra distancuje. Berbr, předseda Plzeňského krajského fotbalového svazu a člen výkonného výboru FAČR, přitom obecně bývá vnímán jako fotbalový kmotr, který stojí v pozadí úspěchů Viktorie Plzeň.
Foto: Tomáš Kunc

Inside Sport - Je to detail, ale mnohé může naznačovat. Roman Berbr, muž, který je podle Insideru vedle Miroslava Pelty nejmocnějším mužem českého fotbalu, neseděl při pondělním ligovém utkání Plzeň-Jihlava po boku majitele domácího klubu Tomáše Paclíka.

Za dva a půl roku, co Paclík v Plzni působí, to bylo podle znalců místního prostředí v podstatě poprvé.

Paclík nechal Berbra přesadit na konec řady, kde pak zákulisní mág seděl vedle delegátů utkání se svojí životní partnerkou Dagmar Damkovou, předsedkyní komise rozhodčích FAČR.

To všechno v situaci, kdy českým fotbalem zmítá zákulisní válka, v níž se straší Křetínského taškou a na Plzeň se vytahují notářské zápisy s výpověďmi rozhodčích o korupci.

Paclík dal tímto viditelným gestem najevo, že se od Berbra distancuje. Berbr, předseda Plzeňského krajského fotbalového svazu a člen výkonného výboru FAČR, přitom obecně bývá vnímán jako fotbalový kmotr, který stojí v pozadí úspěchů Viktorie Plzeň.

Jeho vztah s Paclíkem je nicméně výrazně komplikovanější. Paclík se nyní podle všeho obává, aby se Berbr v rámci pudu sebezáchovy nespojil s druhou stranou, tedy se Spartou, proti Viktorii a Paclíkovi.

Fakt, že zasedací pořádek na čestných tribunách není úplnou marginalitou – a pro Berbra tuplem ne -, dokumentuje i policejní odposlech jeho telefonního hovoru, který v roce 2004 vedl s Ivanem Horníkem, tehdy manažerem Viktorie Žižkov.

BERBR: „Čest práci!“

HORNÍK: „Romane, čau, neruším tě?“

BERBR: „Ty nikdy.“

HORNÍK: „(...) Hele, my jsme v prdeli, ty vole. Já se chci zeptat, jak ty to tam máš ve vztahu k těm, co tam jsou v Plzni a to? Sympatizuješ, nebo volnej průběh?“

BERBR: „Nechávám tomu volnej průběh, protože samozřejmě chtěli pomoc, ale posadili mě asi tak 200 metrů od VIPky, to nemůžu reflektovat takovýhle píčoviny.“

Horník následně pracuje na rozhodčích pro zápas Žižkov-Brno. „Mám tady Jardu Járu. A Pastyřík, to je tvůj kůň, ne? (...) S ním se můžu bavit normálně?“

Berbr přitaká a Horník následně telefonuje sudímu Pastyříkovi s nabídkou: „Třicetník je tam pro tebe.“ Jistou pikantnost celému případu přidává fakt, že Pastyřík byl občanským povoláním policista.

Horník i Pastyřík byli posléze odsouzeni za korupci, Berbr v této věci nijak stíhán nebyl.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 10 minutami

V zatopeném lomu na Bruntálsku v neděli zemřel jednašedesátiletý potápěč

V zatopeném lomu ve Svobodných Heřmanicích na Bruntálsku v neděli odpoledne zemřel jednašedesátiletý potápěč. Jeho kolegové ho našli ve vodě bez známek života a záchranáři se ho marně pokoušeli oživit. Sdělil to mluvčí moravskoslezské záchranné služby Lukáš Humpl.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 34 minutami

Noční nehoda uzavřela dálnici D1 za Prahou, dva řidiči jsou těžce zranění

Nehoda s těžkým zraněním uzavřela v noci na pondělí dálnici D1 za Prahou. Řidiči více než dvě hodiny neprojeli směrem do Brna za sjezdem na Říčany a museli uzavřený úsek objíždět. Na místě zasahovali záchranáři i i další složky integrovaného záchranného systému. Po 5:30 byl na dálnici provoz obnoven, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Nehoda se stala kolem 3:00 na 12,5. kilometru směrem na Brno. Havarovala dvě osobní auta."Dva řidiči, ročníky 1981 a 1975, byli s těžkým zraněním letecky transportováni do pražských nemocnic," uvedla Richterová. V okolí nehody se nad ránem vytvořily kolony. Příčinu a okolnosti střetu obou vozů policisté vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy