reklama
 
 

Sazka za Hušáka vs. Sazka za Komárka (a trochu i za Kellnera)

12. 11. 2013 14:20
Čísla z účetnictví největší loterijní společnosti v Česku ukazují srovnání výkonnosti firmy v letech 2008–2013

Byznys – Petr Kellner a Karel Komárek dali největší tuzemské loterijní firmě nejen nové jméno (Sazka sázková kancelář), ale také finanční stabilitu a výkonnost, jakou za předchozího Hušákova vedení neměla. Teď už nová Sazka patří jen Karlu Komárkovi, ale jak úspěšná byla Operace Bolívie (tak převzetí Sazky novými majiteli pracovně ve své knize pojmenoval Aleš Hušák – více ZDE), o tom svědčí čísla, která deník Insider získal z účetnictví loterijní firmy.

Zkrachovalou Sazku postavili miliardáři na nohy. Insider přitom nehodnotí, za jakou cenu. Na rozdíl od Petra Kellnera, který na svém angažmá kolem pádu Sazky vydělal necelých 3,5 miliardy korun, investoval Karel Komárek do toho, aby Sazku od Kellnera vykoupil, opravdu odvážné peníze.

Co je však jednoznačné: nový vlastník je schopen provozovat podnik radikálně levněji než Aleš Hušák. Náklady na mzdy padly o 40 % (tedy o 322 milionů korun ročně). Náklady na marketing klesly relativně ještě víc (64 %). Nebylo to tak složité: stačilo škrtnout jachty, výjezdní zasedání do zámoří a řediteli dávat plat nikoliv byzantský, ale obvyklý.

Více v tabulce srovnávající roky 2008 (Hušák) a 2013 (Komárek – výsledky do října včetně).

ZDENĚK JOHN

autor: Aktuálně.cz | 12. 11. 2013 14:20

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama