Sazka za Hušáka vs. Sazka za Komárka (a trochu i za Kellnera)

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
12. 11. 2013 14:20
Čísla z účetnictví největší loterijní společnosti v Česku ukazují srovnání výkonnosti firmy v letech 2008–2013
Foto: Tomáš Kunc

Byznys – Petr Kellner a Karel Komárek dali největší tuzemské loterijní firmě nejen nové jméno (Sazka sázková kancelář), ale také finanční stabilitu a výkonnost, jakou za předchozího Hušákova vedení neměla. Teď už nová Sazka patří jen Karlu Komárkovi, ale jak úspěšná byla Operace Bolívie (tak převzetí Sazky novými majiteli pracovně ve své knize pojmenoval Aleš Hušák – více ZDE), o tom svědčí čísla, která deník Insider získal z účetnictví loterijní firmy.

Zkrachovalou Sazku postavili miliardáři na nohy. Insider přitom nehodnotí, za jakou cenu. Na rozdíl od Petra Kellnera, který na svém angažmá kolem pádu Sazky vydělal necelých 3,5 miliardy korun, investoval Karel Komárek do toho, aby Sazku od Kellnera vykoupil, opravdu odvážné peníze.

Co je však jednoznačné: nový vlastník je schopen provozovat podnik radikálně levněji než Aleš Hušák. Náklady na mzdy padly o 40 % (tedy o 322 milionů korun ročně). Náklady na marketing klesly relativně ještě víc (64 %). Nebylo to tak složité: stačilo škrtnout jachty, výjezdní zasedání do zámoří a řediteli dávat plat nikoliv byzantský, ale obvyklý.

Více v tabulce srovnávající roky 2008 (Hušák) a 2013 (Komárek – výsledky do října včetně).

ZDENĚK JOHN

 

Právě se děje

před 34 minutami

Francie chce, aby byli zadržení radikálové souzeni v Iráku

Francouzský ministr zahraničí Jean-Ives Le Drian ve středu večer odcestuje do Iráku, aby tam jednal o možnosti postavit před irácké soudy islámské radikály držené v Sýrii. Oznámil to dnes premiér Edouard Philippe.

V syrských táborech a věznicích je na 11.000 bojovníků Islámského státu, mezi nimiž je 2000 cizinců. Kvůli současné turecké ofenzívě na severu Sýrie, kde se mnohé z těchto věznic nacházejí, se šíří obavy z možnosti jejich útěků. Dosud je střeží syrští Kurdové, kteří teď ale čelí tureckým útokům a už varovali, že jim na hlídání vězňů možná nebudou stačit síly.

"Mnozí z těch, jež Kurdové zatkli v Sýrii, spáchali zločiny v Iráku, proto, bude-li to nutné, mohou být souzeni tam," míní francouzský premiér Philippe.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V zakázané zóně na severu Ruska byli zadrženi tři američtí diplomati

Ruská policie v pondělí nakrátko zadržela tři diplomaty USA, kteří cestovali ve vojenské oblasti nedaleko místa srpnové exploze ruské rakety u polárního Severodvinska. Napsala to ve středu agentura TASS s odvoláním na bezpečnostní zdroje. Při nepovedeném testu rakety tehdy zahynulo pět lidí a v oblasti se nakrátko zvýšila radioaktivita. Ambasáda USA tvrdí, že o cestě diplomatů na sever ruské úřady předem informovala.

Agentura TASS napsala, že diplomaté jsou podezřelí z pobytu na území, kam je cizincům vstup bez povolení zapovězen. K takovým územím patří i celé město Severodvinsk, kde jsou velké armádní loděnice. Podle ruského trestního zákoníku mohou být Američané pokutováni do výše 5000 rublů (1800 korun) a vyhoštěni. Podle agentury Interfax byli američtí diplomaté pro prověrce osobních dokumentů propuštěni.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Šance na dojednání brexitové dohody stále existuje, myslí si Johnson

Britský premiér Boris Johnson ve středu na jednání vlády prohlásil, že stále existuje šance na dojednání nové brexitové dohody s Evropskou unií, nicméně shody zatím nebylo dosaženo. Uvedl to Johnsonův mluvčí James Slack. Noční brexitová jednání v Bruselu uzavření dohody o vystoupení Británie z EU nepřinesla a rozhovory pokračují. Země EU nicméně původně chtěly mít již ve středu hotový dokument v ruce, aby se jím ve čtvrtek mohl zabývat unijní summit.

"Premiér seznámil vládu s vývojem brexitových rozhovorů a řekl, že je šance na zajištění dobré dohody, ještě tam ale nejsme. Určitá témata zůstávají nedořešena," citovala agentura Reuters mluvčího Jamese Slacka.

Zdroj: ČTK
Další zprávy