Sázka na Šmicera VIZI 2014 nevyšla. Před eurokampaní dal přednost Slavii

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
18. 5. 2014 11:03
Původně to vypadalo jako dobrý nápad – fotbalová legenda, dlouholetá opora Slavie a vítěz Ligy mistrů Vladimír Šmicer pomůže v eurovolbách téměř neznámé straně VIZE 2014 k mediální pozornosti a hlasům.
Foto: Tomáš Kunc

Za kulisy událostí – Původně to vypadalo jako dobrý nápad – fotbalová legenda, dlouholetá opora Slavie a vítěz Ligy mistrů Vladimír Šmicer pomůže v eurovolbách téměř neznámé straně VIZE 2014 k mediální pozornosti a hlasům.

Nakonec to ale dopadlo trochu jinak. Trojka kandidátky Šmicer z eurokampaně vycouval kvůli pozici asistenta trenéra, kterou mu na konci března nabídla právě Slavie. A tak se rušily plánované mítinky a diskuse s občany, na kterých měl fotbalista propagovat mládežnický sport.

Internacionál za celou dobu nedal k volbám ani jeden rozhovor a vynechal i zahajovací tiskovou konferenci ke kampani. A v jediné tiskové zprávě, kterou ke své kandidatuře vydal, sdělil občanům především to, že o křeslo europoslance vlastně nestojí.

Trochu propagace od známé tváře by přitom uskupení s turbulentní historií využilo. Připomeňme, jak VIZE 2014 vlastně vznikla – z Věcí veřejných se odštěpila Karolína Peake, založila LIDEM, pak odešla i odtud a strana se přejmenovala na VIZI 2014.

Těsně před evropskými volbami navíc hnutí přišlo o jedničku kandidátky Kristýnu Soukupovou a trojku Marka Merhauta, Šmicer se tak nečekaně přesunul z pátého místa rovnou na třetí.

Šmicer nejen že nekomunikuje s novináři, problém ho kontaktovat podle všeho mají i členové strany, za kterou kandiduje. „Snažíme se ho sehnat, ale zatím jsem s ním nemluvila, má toho teď hodně,“ omlouvala se několikrát bývalá poslankyně za VV a dnešní členka VIZE Dagmar Navrátilová, když chtěl deník Aktuálně.cz s fotbalistou udělat online rozhovor.

Odmítnutí se nakonec redaktoři dočkali až od mluvčího Slavie, přes kterého Šmicer vzkázal, že o chat se čtenáři zájem nemá a nechce se vyjadřovat ani ke kandidatuře obecně.

„Líto je to oběma stranám. Ale chápu ho, nepočítal s tím, že by ho Slavie angažovala,“ říká k nepodařené spolupráci jednička kandidátky Aleš Hemer a připomíná nelehkou situaci klubu, který bojuje o záchranu v první lize.

Nezbývá tedy než vsadit na druhé známé jméno na kandidátce Martina Zounara, který se má – díky zkušenostem z pořadů o vaření – věnovat kvalitě potravin.

Lucie Kudláčková

 

Právě se děje

před 56 minutami

Ruský ledoborec se dostal do silné bouře a vypověděly mu motory, vyslal signál SOS

Ruský ledoborec, který se nachází s 33 lidmi na palubě u západních břehů Norska, za bouřlivého počasí vyslal tísňové volání. K plavidlu zamířily dva vlečné čluny a záchranný vrtulník. Ruský úřad pro námořní dopravu nicméně vzápětí uvedl, že signál SOS byl vyslán omylem a že loď není v problémech.

Ledoborci Tor západně od norského města Aalesund vypověděly motory, činnost dvou ze čtyř se ale později podařilo obnovit, takže bezprostřední nebezpečí teď ledoborci nehrozí, napsal norský deník Verdens Gang. Situace je ale stále vážná, protože v oblasti je velmi silná bouře.

Zdroj: ČTK
Další zprávy