reklama
 
 

Ředitel největší pojišťovny právě přišel o 1,35 milionu korun

31. 1. 2014 14:14
Zdeněk Kabátek si totiž dobrovolně přitvrdil podmínky pro mimořádný bonus, který se tradičně vyplácí až do výše šesti platů.

Za kulisy událostí – Ředitel největší tuzemské zdravotní pojišťovny VZP Zdeněk Kabátek si dal loni nůž na krk a teď toho může jedině litovat.

Právě přišel o odměnu až 1,35 milionu korun.

Zdeněk Kabátek si totiž dobrovolně přitvrdil podmínky pro mimořádný bonus, který se tradičně vyplácí až do výše šesti platů. Nechal si správní radou potvrdit, že mu bude vyplacen jen v případě, že Všeobecná zdravotní pojišťovna neskončí ve ztrátě.

Jenže pojišťovna prožívá (i bez jeho přičinění) zlé časy a Insider zjistil, že loni skončila ve ztrátě 962 milionů korun.

Proto bude ředitel pojišťovny – a to poprvé v historii – bez odměny, což deníku Insider potvrdil mluvčí Vlastimil Sršeň.

Kabátkův předchůdce Pavel Horák, který pojišťovnu ke špatným časům pomohl dokormidlovat, v uplynulých třech letech získal k platu celkově bezmála 2,3 milionu korun. (Na druhou stranu si z té doby přinesl i čerstvé obvinění z trestného činu za kauzu IZIP…)

Pokud odhlédneme od osobních financí, je vedení pojišťovny v mezích dnešních možností s finančním výsledkem spokojeno. Stejně tak i nový ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček.

"Prvotní odhady ztráty byly až šest miliard. Navíc VZP nyní nemá žádné závazky po lhůtě splatnosti," zdůvodňuje uspokojení nad deficitem mluvčí pojišťovny Sršeň.

"Myslím si, že se to tam otáčí velmi dobře," prohlásil zase ministr Němeček.

Také proto nový šéf resortu neplánuje, že by Kabátka vyměnil. "Nemám signály, které by legitimizovaly nějakou zásadní změnu," dodal Němeček.

Rok 2013 je prvním celým rokem, kdy stál Kabátek v čele VZP. Předtím, až do listopadu 2012, pojišťovnu vedl Pavel Horák a právě předloni byla ve ztrátě okolo tří miliard korun.

Radek Nohl

autor: Aktuálně.cz | 31. 1. 2014 14:14

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama