Od léta se chystá Synot liga. Fotbal našel nového hlavního sponzora

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
5. 5. 2014 21:09
Po sedmnácti letech vyklidí pozici v názvu ligy Gambrinus, značka však zůstane jedním z menších partnerů soutěže.
Foto: Tomáš Kunc

Inside Sport – Bylo to komplikované, ale tuzemská fotbalová liga nakonec podle všeho přece jen našla nového sponzora, který jí dá jméno. Bude jím pravděpodobně jedna ze součástí holdingu Synot. Po sedmnácti letech vyklidí pozici v názvu ligy Gambrinus, značka však zůstane jedním z menších partnerů soutěže.

Zájem o roli titulárního sponzora ligy před časem potvrdila i Fortuna, narazila však na neústupnost konkurenční Chance. Ta už ligu sponzoruje a do hry o její název vstoupila také. „Naše dlouholetá smlouva nám zaručuje exkluzivní práva na marketingovou spolupráci s fotbalovou ligou v odvětví sázkařského a loterijního byznysu,“ vysvětlil Lubomír Ježek, šéf oddělení sponzoringu v Tipsportu, pod nějž Chance spadá.

I skupina Synot ale má ve svém portfoliu společnost Synot Tip, která se specializuje na kurzové sázky. „Jednání ovšem neprobíhají se Synot Tipem, nýbrž se skupinou Synot,“ zdůrazňuje Ondřej Lípa, mluvčí Fotbalové asociace ČR. A naznačuje tak cestičku, kterou si fotbaloví obchodníci kolem podmínky exkluzivity, již drží Chance, obšlápli.

„Jednání dosud nejsou uzavřena,“ uvedla Magda Pekařová, mluvčí Synotu. Smlouvy jsou již nicméně podle zdrojů Insideru a HN z vedení českého fotbalu připraveny. Obchodní společnost svazu STES by je měla uzavřít s některou ze součástí skupiny Synot, nikoli však se Synot Tipem. Holding se věnuje hazardnímu průmyslu včetně videoloterijních terminálů, v jeho rodině však nechybí ani IT divize, správa realit či prodej vozů BMW.

Smlouva se STES by měla být na osm let, nebo na čtyři plus čtyři roky – tedy s možností oboustranné opce. Kolik to bude Synot stát, není dosud známo. „Když se sečte budoucí příjem od Synotu a Gambrinusu, bude výrazně vyšší oproti tomu, co dosud platil sám Gambrinus,“ říká zmíněný zdroj. A Gambrinus dosud lize posílal zhruba 40 až 50 milionů korun ročně.

Luděk Mádl

 

Právě se děje

před 28 minutami

Francie chce, aby byli zadržení radikálové souzeni v Iráku

Francouzský ministr zahraničí Jean-Ives Le Drian ve středu večer odcestuje do Iráku, aby tam jednal o možnosti postavit před irácké soudy islámské radikály držené v Sýrii. Oznámil to dnes premiér Edouard Philippe.

V syrských táborech a věznicích je na 11.000 bojovníků Islámského státu, mezi nimiž je 2000 cizinců. Kvůli současné turecké ofenzívě na severu Sýrie, kde se mnohé z těchto věznic nacházejí, se šíří obavy z možnosti jejich útěků. Dosud je střeží syrští Kurdové, kteří teď ale čelí tureckým útokům a už varovali, že jim na hlídání vězňů možná nebudou stačit síly.

"Mnozí z těch, jež Kurdové zatkli v Sýrii, spáchali zločiny v Iráku, proto, bude-li to nutné, mohou být souzeni tam," míní francouzský premiér Philippe.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V zakázané zóně na severu Ruska byli zadrženi tři američtí diplomati

Ruská policie v pondělí nakrátko zadržela tři diplomaty USA, kteří cestovali ve vojenské oblasti nedaleko místa srpnové exploze ruské rakety u polárního Severodvinska. Napsala to ve středu agentura TASS s odvoláním na bezpečnostní zdroje. Při nepovedeném testu rakety tehdy zahynulo pět lidí a v oblasti se nakrátko zvýšila radioaktivita. Ambasáda USA tvrdí, že o cestě diplomatů na sever ruské úřady předem informovala.

Agentura TASS napsala, že diplomaté jsou podezřelí z pobytu na území, kam je cizincům vstup bez povolení zapovězen. K takovým územím patří i celé město Severodvinsk, kde jsou velké armádní loděnice. Podle ruského trestního zákoníku mohou být Američané pokutováni do výše 5000 rublů (1800 korun) a vyhoštěni. Podle agentury Interfax byli američtí diplomaté pro prověrce osobních dokumentů propuštěni.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Šance na dojednání brexitové dohody stále existuje, myslí si Johnson

Britský premiér Boris Johnson ve středu na jednání vlády prohlásil, že stále existuje šance na dojednání nové brexitové dohody s Evropskou unií, nicméně shody zatím nebylo dosaženo. Uvedl to Johnsonův mluvčí James Slack. Noční brexitová jednání v Bruselu uzavření dohody o vystoupení Británie z EU nepřinesla a rozhovory pokračují. Země EU nicméně původně chtěly mít již ve středu hotový dokument v ruce, aby se jím ve čtvrtek mohl zabývat unijní summit.

"Premiér seznámil vládu s vývojem brexitových rozhovorů a řekl, že je šance na zajištění dobré dohody, ještě tam ale nejsme. Určitá témata zůstávají nedořešena," citovala agentura Reuters mluvčího Jamese Slacka.

Zdroj: ČTK
Další zprávy