Nejtěžší byznys Tomáše Čupra. Rozvoz nákupů z Makra startuje

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
10. 9. 2014 20:46
Dovážka nákupu od Rohlíku bude zatím dostupná jen po Praze. Za doručení zákazníci zaplatí 79 korun, přičemž hodnota nákupu musí přesahovat 500 korun.
Foto: Tomáš Kunc

Byznys  –  Zakladatel portálu Slevomat.cz a rozvážkové služby Dámejídlo.cz Tomáš Čupr rozjel v tichosti další byznys. Po měsících testování spustil pro všechny zákazníky e-shop s potravinami Rohlík.cz. V rozvozu nákupů přímo do domu chce konkurovat zatím jedinému hráči na trhu, společnosti Tesco.

„Tohle je asi zatím nejtěžší projekt, který jsme dělali, ale potenciál je obrovský. I kdyby online dělal pět procent toho, co kámen, tak je to pořád cca 25 miliard korun k rozdělení mezi hráče na trhu,“ napsal Čupr na začátku září na svém Twitteru.

Partnerem online obchodu s potravinami Rohlík.cz bude řetězec Makro. Služba se má ale od konkurenčního e-shopu Tesca lišit v tom, že má být přehlednější. Na výběr nebude rozhodně mezi tolika položkami jako v případě Tesca, které jich má 20 tisíc.

„Služba nabízí přibližně čtyři tisíce položek, v plánu je ale nabízet až osm tisíc položek,“ řekla Insideru mediální zástupkyně projektu Denisa Vítková.

Dovážka nákupu od Rohlíku bude zatím dostupná jen po Praze. Za doručení zákazníci zaplatí 79 korun, přičemž hodnota nákupu musí přesahovat 500 korun. V případě nákupu nad 2000 korun slibuje e-shop dovoz zdarma. Ke dveřím zákazníků se má dostat do 90 minut.

O záměru spustit rozvoz potravin informoval sám Čupr ještě jako výkonný ředitel portálu Dámejídlo.cz na začátku letošního roku s tím, že služba má být dostupná od března. Poté ale zprávy o projektu na čas utichly, Čupr ředitelský post v Dámejídlo.cz opustil a 1. září byl místo původně plánovaného portálu Dámejídlo.cz Supermarket spuštěn Rohlík.cz. Oficiálně jej chce Čupr představit na tiskové konferenci ve středu 17. září.

Podobnou službu zavedlo už před dvěma lety Tesco. V současné době mají Potraviny online 145 tisíc registrovaných zákazníků. K rozvážce Tesco využívá 10 obchodů v Praze, Mladé Boleslavi, Hradci Králové nebo například v Liberci. Ještě letos by se měla služba zpřístupnit i zákazníkům v okolí Plzně. Cena za dopravu se podle vzdálenosti pohybuje od 59 do 99 korun. Dovoz není limitován žádnou minimální utracenou částkou.

Kateřina Vokurková

 

Právě se děje

před 5 hodinami

V Pardubicích došlo ke srážce sanitky s autem, dva záchranáři jsou zraněni

Sanita zdravotnické záchranné služby a osobní auto se dnes před polednem srazily na světelné křižovatce v centru Pardubic. V sanitě jeli dva záchranáři, kteří utrpěli zranění a byli převezeni do nemocnice. Žádného pacienta nevezli. V osobním autě jeli dva dospělí a dvě děti, nikdo z nich zraněn nebyl. ČTK to řekla mluvčí policie Dita Holečková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy