Mimořádná zpráva

Na papíře už vzniká sestava pro Soči

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
27. 12. 2013 15:48
Seznam hráčů, které 6. ledna trenér hokejistů Alois Hadamczik přečte a pošle na olympiádu, se rýsuje. Jeden hrubý náčrt, jak by soupiska Čechů v Soči mohla vypadat, už údajně dokonce leží na svazovém stole a překvapivě je na něm napsáno poměrně hodně hráčů působících v Evropě. A je na něm prý zatím i zraněný Tomáš Hertl.
Foto: Tomáš Kunc

Inside Sport - Seznam hráčů, které 6. ledna trenér hokejistů Alois Hadamczik přečte a pošle na olympiádu, se rýsuje. Jeden hrubý náčrt, jak by soupiska Čechů v Soči mohla vypadat, už údajně dokonce leží na svazovém stole a překvapivě je na něm napsáno poměrně hodně hráčů působících v Evropě. A je na něm prý zatím i zraněný Tomáš Hertl.

Sám Hadamczik ale na přímý dotaz deníku Insider o přesném počtu hráčů z Evropy odmítl odpovědět. "O některých jménech ještě přemýšlím, kolik hráčů z Evropy nakonec pojede, ale dřív jak 6. ledna rozhodně neřeknu," řekl dnes Hadamczik.

Ten definitivní nominaci oznámí první lednové pondělí na tiskové konferenci v Praze, kterou bude v přímém přenosu vysílat i Česká televize. Bude to ostře sledovaná událost, tenhle stream budou nervózně ladit i čeští hokejisté v Rusku i Americe, živící naději na olympijský start. Bezprostředně po ní svaz konečnou soupisku oznámí i Mezinárodní hokejové federaci a Českému olympijskému výboru.

O tom, že na soupisce nebude chybět Jaromír Jágr, Patrik Eliáš nebo Tomáš Plekanec, není pochyb. Trenér Alois Hadamczik to také největším českým hvězdám v NHL už v listopadu na své inspekční cestě oznámil. Takových hráčů, o kterých ani chvíli nepochyboval, bylo údajně zhruba třináct.

"Ostatní to až do poslední chvíle nebudou tušit, jestli se s nimi počítá, nebo ne. Dozví se to až z médií, volat jim předtím nikdo ze svazu nebude," řekl, jak to bude všechno ten den probíhat, tiskový mluvčí svazu Zdeněk Zikmund.

Jednomu hokejistovi v zámoří ale přece příští týden mobil určitě zazvoní. Na telefon od kouče Hadamczika bude čekat Tomáš Hertl, jehož zranění teď vedení reprezentace trápí nejvíc. Alois Hadamczik včera nejprve Hertlovu účast na olympiádě vyvrátil, poté ustoupil a řekl, že na něj počká.

Ani týden po ošklivém faulu na Hertlovo koleno totiž není vůbec jisté, jak dlouho bude kometa letošní sezony NHL mimo hru.

"Nemám vůbec žádné oficiální informace. Má se to ale tak, že pokud lékaři opravdu potvrdí, že Tomáš bude mimo hru měsíc a déle, na soupisku ho vůbec psát nebudu," vysvětlil dnes Insideru Hadamczik. "Máme na to ještě více než týden, bezprostředně před oznámením nominace budu chtít volat i samotnému Hertlovi."

Olympijská pravidla sice dovolují zraněného hráče vyměnit, ale jen v takovém případě, že se hráč zraní až po odtajnění nominace. Kdyby Hadamczik nemocného Hertla na soupisku napsal a český talent ze San Jose by koleno vyléčit nestihl, Češi by o jedno místo v sestavě přišli.

A podobně nejspíš bude muset kouč přemýšlet také u dalších hokejistů: Ve Phoenixu například kvůli zranění v dolní části těla nehraje Zbyněk Michálek a Vladimír Sobotka ze St. Louis má údajně otřes mozku.

ADAM SUŠOVSKÝ

 

 

Právě se děje

před 30 minutami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

před 51 minutami

Prováděcí zákon k brexitové dohodě prošel první zkouškou, poslanci ale odmítli projednávací plán

Britští poslanci posunuli prováděcí zákon k brexitové dohodě do další fáze legislativního procesu. Návrh prošel první zkouškou v dolní komoře britského parlamentu, když jej po druhém čtení podpořilo 329 zákonodárců, zatímco proti bylo jen 299. Britská média úvodní vítězství vlády očekávala. Poslanci ale později odmítli plán projednávání prováděcího zákona k brexitové dohodě. Vadí jim, že jim vláda na schvalování zákona vyhradila jen tři dny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy