Na Chelsea jdou Kuba, Stanjura či primátor. To Paclík vyhlíží Babiše a Žaludu

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
13. 2. 2013 14:23
Z majitelů skupiny J , která Spartu spolu s Danielem Křetínským oficiálně vlastní, by měl dorazit přinejmenším Ivan Jakabovič, účast Patrika Tkáče prý zatím není jistá. Na čestné tribuně nebude scházet ani britská velvyslankyně Sian MacLeodová. Plzeň cestuje do Neapole – a s ní například Roman Jurečko, vlivný plzeňský člen ODS, zařazovaný někdy do kategorie tzv. kmotrů. „Jezdí s Viktorkou na každý pohárový zápas ven,“ hlásí zdroj Insideru.
Foto: Tomáš Kunc

Kdo-Kde-S kým - Zápas Sparta-Chelsea, to je nejblyštivější fotbalová událost roku. Deník Insider vypátral, že přiláká do hlediště sparťanského stadionu přinejmenším dva ministry Nečasovy vlády. Očekáván je Martin Kuba z resortu průmyslu a obchodu a také Zbyněk Stanjura, ministr dopravy.

Jen jedno se neví: jestli na Letnou dorazí i vlastník Chelsea, jeden z nejbohatších Rusů Roman Abramovič. „Na dnešní oficiální večeři se s ním nepočítá,“ hlásí zdroje ze Sparty. Není ale vyloučeno, že Abramovič dorazí až ve čtvrtek, přímo na zápas.

Konkurenční Viktoria Plzeň, které šéfuje Tomáš Paclík, hraje zítra svůj duel Evropské ligy v Neapoli – a letí s ní například lobbista Roman Jurečko. Na plzeňské odvetě by se však za týden mohl objevit i jeden z nejbohatších Čechů Andrej Babiš. „Přijel se podívat už na minulý zápas s Atlétikem Madrid,“ prozrazuje zdroj Insideru blízký vedení plzeňského klubu.

Přehlídku celebrit započněme na Letné, kde se ve čtvrtek pohostí londýnskou Chelsea. Kdo dorazí?

„Vedle ministrů Kuby a Stanjury by měl přijít i primátor Bohuslav Svoboda, samozřejmě fotbaloví šéfové Miroslav Pelta s Jindřichem Rajchlem. Objevit by se měl třeba i podnikatel Antonín Charouz,“ hlásí zdroj Insideru blízký vedení letenského klubu.

Z majitelů skupiny J&T, která Spartu spolu s Danielem Křetínským oficiálně vlastní, by měl dorazit přinejmenším Ivan Jakabovič, účast Patrika Tkáče prý zatím není jistá.

Na čestné tribuně nebude scházet ani britská velvyslankyně Sian MacLeodová.

Plzeň cestuje do Neapole – a s ní například Roman Jurečko, vlivný plzeňský člen ODS, zařazovaný někdy do kategorie tzv. kmotrů. „Jezdí s Viktorkou na každý pohárový zápas ven,“ hlásí zdroj Insideru.

Do Neapole se s plzeňskou výpravou chystají i umělci: známý grafik Aleš Najbrt s bratrem Markem, filmovým režisérem, mj. držitelem Českého lva za film Protektor.

Ač slávista tělem i duší, Viktorii bude tentokrát přímo v Neapoli fandit i muzikant Jan Muchow, mj. autor hudby k mnoha českým filmům (Českého lva dostal za Grandhotel a Jedna ruka netleská).

Slavnostního oběda s představiteli SSC Neapol a Viktorie Plzeň by se měl účastnit i český velvyslanec v Římě Petr Buriánek. Naopak na odvetu v Plzni se chystá italský ambasador v ČR Pasquale D’Avino. Stejně jako plzeňský primátor Martin Baxa a krajský hejtman Milan Chovanec.

„Je možné, že se stejně jako na posledním pohárovém utkání objeví i šéf Agrofertu Andrej Babiš. Je pravděpodobné, že dorazí i šéf Českých drah Petr Žaluda, ten předtím také na několik velkých zápasů do Plzně přijel. Asi bude dost záležet na tom, jaký výsledek Horváth a spol. přivezou před odvetou z Itálie,“ vysvětluje zdroj blízký vedení Viktorie.

Luděk Mádl

 

Právě se děje

Další zprávy