Kristýna Kočí píše diplomku o roli poslance PSP ČR

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
13. 2. 2013 13:35
Nezařazená poslankyně Kristýna Kočí, která se po nezdařeném pokusu odtrhnout část poslanců Věcí veřejných od Víta Bárty a následné soudní při v aféře "Bártových obálek" stala sněmovním solitérem, píše na Filozofické fakultě UK diplomovou práci. Hodlá v ní zřejmě zúročit své - již více než dva a půl roku trvající - působení v Poslanecké sněmovně.
Foto: Tomáš Kunc

Za kulisy událostí - Nezařazená poslankyně Kristýna Kočí, která se po nezdařeném pokusu odtrhnout část poslanců Věcí veřejných od Víta Bárty a následné soudní při v aféře "Bártových obálek" stala sněmovním solitérem, píše na Filozofické fakultě UK diplomovou práci.

Hodlá v ní zřejmě zúročit své - již více než dva a půl roku trvající - působení v Poslanecké sněmovně, takže si vybrala téma „Legislativní proces a role poslance PSP“.

Své kolegy teď zaplavila e-maily, v nichž je žádá, aby jí anonymně vyplnili dotazník. Mimo jiné chce vědět, zda je pro ně při hlasování o zákonech rozhodující „stanovisko navrhovatele“, „stanovisko vlády“, či třeba „osobní názor“. Další otázka směřuje na to, zda se dotazovaný domnívá, že „disponuje skutečně volným mandátem, že může svobodně a nezávisle hlasovat“, či ne.

Insider se přiznává, že jej minimálně zarazila určitá redundance prvních dvou otázek: V té první se Kristýna Kočí ptá na stranickou příslušnost (včetně volných radiálů z LIDEM), v té druhé pak na to, zda je dotazovaný koaliční, či opoziční poslanec. Z toho vyvozujeme, že i pro aktivní poslankyni Kočí je tato hranice už velmi nezřetelná.

Kolik poslanců skutečně odpoví a obohatí tak diplomovou práci Kristýny Kočí, si Insider netroufá odhadnout. V kuloárech sněmovny jen zaslechl tuto debatu:

„Už jsi dostal dotazník?“

„Jo. A budeš vyplňovat?“

Dá se ale očekávat, že bývalí straničtí kolegové poslankyně Kočí (ať už současné, nebo bývalé Věci veřejné) asi příliš spolupracovat nebudou. Odpadá zřejmě i David Rath (ve vazbě) či do vězení pravomocně odsouzený Roman Pekárek. A pak ti, kteří už označili dotazník za „bizarní“ a zjevně se ho vyplňovat nechystají.

 

Právě se děje

Další zprávy