Hašek si pospíšil s gratulací pro Babiše, Sobotka čekal marně

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
27. 5. 2014 15:14
„Panu Sobotkovi jsem gratulovat nemohl, ČSSD volby do EP nevyhrála.“
Foto: Tomáš Kunc

Za kulisy událostí – Ačkoli se Andrej Babiš i Bohuslav Sobotka dušují, že výsledek evropských voleb nebude mít žádný vliv na domácí politiku, minimálně Sobotkovi třetí místo a ztráta tří mandátů zkomplikují pozici ve straně.

Tak například Sobotkův nejhlasitější odpůrce a účastník lánské schůzky Michal Hašek si hned v noci z neděle na pondělí pospíšil s gratulací pro premiérova konkurenta Andreje Babiše.

„Nevím, jestli jsem byl mezi prvními, poslal jsem jako šéf hejtmanů zdvořilostní SMS vítězi několik hodin po vyhlášení výsledků voleb. Pan Babiš reagoval na SMS v pondělí ráno,“ sdělil deníku Insider Hašek.

A co gratulace předsedovi vlastní strany, který získal stejný počet mandátů jako ANO i TOP 09 a za vítězem zaostal jen o dvě procenta hlasů?

„Panu Sobotkovi jsem gratulovat nemohl, ČSSD volby do EP nevyhrála,“ konstatoval hejtman Jihomoravského kraje.

Lucie Kudláčková

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Ruský ledoborec se dostal do silné bouře a vypověděly mu motory, vyslal signál SOS

Ruský ledoborec, který se nachází s 33 lidmi na palubě u západních břehů Norska, za bouřlivého počasí vyslal tísňové volání. K plavidlu zamířily dva vlečné čluny a záchranný vrtulník. Ruský úřad pro námořní dopravu nicméně vzápětí uvedl, že signál SOS byl vyslán omylem a že loď není v problémech.

Ledoborci Tor západně od norského města Aalesund vypověděly motory, činnost dvou ze čtyř se ale později podařilo obnovit, takže bezprostřední nebezpečí teď ledoborci nehrozí, napsal norský deník Verdens Gang. Situace je ale stále vážná, protože v oblasti je velmi silná bouře.

Zdroj: ČTK
Další zprávy