Berbr versus zbytek fotbalu: jde o to, kdo získá 7 křesel

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
7. 6. 2013 14:02
Základní otázkou sobotní valné hromady FAČR není, kdo bude šéfem fotbalu, ale jak si Pelta a Berbr rozparcelují moc
Foto: Tomáš Kunc

Inside sport – S fotbalovými kmotry, anebo bez nich? Takhle otázka českého fotbalu před zítřejší valnou hromadou Fotbalové asociace ČR nejspíš nestojí. Ve skutečnosti půjde ve volbách o to, jak si „kmotři“ Miroslav Pelta a Roman Berbr nově rozparcelují moc.

Výkonný výbor má 13 členů, jde o to, jestli Berbrovi věrní získají 7 a více křesel ve výkonném výboru. Už nyní mají prakticky jistá 4, takže tahle parta potřebuje ještě něco urvat na Moravě nebo v profesionálním fotbale.

Pokud Berbr a spol. 7 a více křesel ukořistí, pak se tomu ostatní budou muset přizpůsobit a vyhodnotit si, zda s Berbrem půjdou opět do koalice, tak jako v uplynulém období předseda Miroslav Pelta, nebo zda si budou hrát svou tišší či hlasitější opoziční politiku, tak jako dosud nezávislí Moravané, resp. sparťanský „klub za samostatnou ligu“.

Takže jak jsou rozhozené karty? Kdo s kým je proti komu?

 

STOPROCENTNÍ HLASY PRO BERBRŮV TÁBOR = 4

Místopředseda za Čechy: Roman Berbr

Předseda Řídící komise pro Čechy: Dagmar Damková či Michal Blaschke

Člen za české OFS a KFS (2 místa): Michal Blaschke, Josef Tancoš, Dagmar Damková, Rostislav Votík, Miroslav Liba.

Za opozici kandiduje Michal Fischer, místopředseda Pražského FS, ale na zvolení asi nemá šanci. Co se týče Damkové a Blaschkeho, musí se rozmyslet, na kterou pozici konkrétně budou kandidovat. Víc kandidatur podal i Berbr, ale ten už vyhlásil, že si vybral tu na českého místopředsedu. Naopak Petr Voženílek svou kandidaturu úplně stáhl.

NEUTRÁLOVÉ

Miroslav Pelta, jediný kandidát na předsedu, i Zdeněk Zlámal, jediný kandidát na moravského místopředsedu.

MORAVSKÉ SOUBOJE

Tady je k dispozici jedno křeslo předsedy Řídící komise Morava a dvě křesla členů za OFS a KFS.

Berbrovci: na předsedu ŘKM Ladislav Dofek, na členy Martin Bednář, Stanislav Kaláb, asi Petr Kašný.

Moravani: na předsedu ŘKM Pavel Blaha, na členy Vlastimil Hrubčík, Petr Kotásek, Miroslav Vrzáček.

LIGOVÉ SOUBOJE

Tady se hraje o jedno křeslo místopředsedy FAČR za I. a II. ligu a o tři křesla členů VV taktéž za profesionální fotbal.

Berbrovci: na místopředsedu Jaromír Šeterle (nyní mimo klub), na členy Tomáš Paclík (Plzeň), Radomil Procházka (Č. Budějovice), Jaroslav Starka (Příbram), Jan Wolf (Karviná).

Sparťanské křídlo ligové autonomie: na místopředsedu Dušan Svoboda (Sparta), František Hrdlička (Teplice), Jiří Rýva (Žižkov).

Nezařazený: Petr Šafarčík (Ostrava). S jeho zvolením se také příliš nepočítá.

Pokud Berbr neprorazí na Moravě, potřebuje uspět v lize, tam by volbu členů jistě zásadně ovlivnil výsledek volby ligového místopředsedy.

Bitva Svoboda versus Šeterle je tak naprosto klíčovým soubojem celé valné hromady.

Luděk Mádl

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Východní Indii zasáhl cyklón, do pobřežních oblastí přinesl záplavy

Prudké deště a silný vítr přinesl do východní Indie cyklón, který vyvrátil tisíce stromů a sloupů elektrického vedení. Část pobřežních oblastí postihly záplavy, které odřízly od spojení s okolním světem stovky vesnic, informovala v pondělí agentura AP.

Ze zasažených oblastí zatím nejsou hlášeny žádné potvrzené oběti. Jeden rybář je pohřešován a další utrpěl zranění, když jejich loď smetla vysoká vlna.

Úřady ve státech Odiša a Ándhrapradéš byly v neděli v nejvyšší pohotovosti před příchodem cyklónu, který provázela rychlost větru až 85 kilometrů v hodině. Tisíce lidí byly preventivně evakuovány. V pondělí už bouře zeslábla, zatímco postupuje směrem na západ.

Letos v květnu zasáhla západní pobřeží Indie silná bouře, která si vyžádala nejméně 140 obětí. O týden později zasáhl východní pobřeží Indie a sousední Bangladéš další cyklón, který si vyžádal nejméně šest mrtvých a evakuaci více než miliónu obyvatel.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Policie chce postavit nový hangár pro vrtulníky za 800 milionů

Policie chce nechat postavit na Letišti Václava Havla v pražské Ruzyni nový hangár pro vrtulníky a drony za 800 milionů korun. V pondělním vydání to píše deník E15.

Stavba by mohla začít v roce 2023 a trvala by asi dva roky. Policie podle deníku nyní provozuje devět vrtulníků EC-135 a šest vrtulníků Bell­ 412. Stávající ruzyňský hangár pro policejní vrtulníky je starý více než 100 let a během své existence byl podle policie jen částečně upraven. Policie má ještě druhý hangár, a to na letišti Brno-Tuřany.

Zdroj: ČTK
Další zprávy