APK si nechává zaregistrovat hokejové značky

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
3. 4. 2012 11:32
Nabízí se divoký výklad: hokejoví manažeři nevzdali plán řídit vlastní uzavřenou soutěž.
Foto: Tomáš Kunc

Inside Sport – Naskočte do hokejového zápasu v 58. minutě za stavu 6:0! Zahrajete si, ale o výsledku už je dávno rozhodnuto.

Něco podobného minulý týden učinila Asociace profesionálních klubů. Požádala totiž o registraci ochranných známek „play-off extraliga ledního hokeje“ a „extraliga ledního hokeje“. Nyní běží tříměsíční lhůta, v níž je možné u Úřadu průmyslového vlastnictví hlásit námitky.

Důležité je si uvědomit, kdy si APK zmíněné hokejové značky zamluvila. Stalo se to v ten samý den, kdy jí svaz (ČSLH) oznámil, že s ní ukončuje jednání o nové smlouvě. ČSLH po jednání svého výkonného výboru rázně stopnul dohady, jak to bude dál s řízením nejvyšší soutěže. Jak známo, svaz si řízení vezme zpátky a rozhádané APK sebere její letité pravomoci.

„Až nyní?“ podivil se informaci o registraci značek prezident ČSLH Tomáš Král. „Myslel jsem, že když tolik let řídili soutěž a obchodovali s nějakým produktem (extraligou – pozn. red.), tak už registraci mají,“ podivil se v rozhovoru s redaktorem Insideru Král.

Na fakt, že nejvyšší soutěž bude napříště řídit hokejový svaz, nemá žádost APK podle Krále žádný vliv.

APK se původně usnesla, že si slova kolem extraligy úředně pohlídá, už na podzim loňského roku. Jenže až teď žádost doputovala k patřičnému úřadu.

Nabízí se jeden divoký výklad. APK ještě oficiálně neodpískala pokus vyplodit vlastní, uzavřenou soutěž. Pro tuto variantu může mluvit ještě jeden fakt. Kromě toho, že žádá o úřední ochranu jména extraligy, také APK pokračuje v hledání marketingového partnera. Předchozí tendr, v němž chtěla získat dodavatele nejméně 160 milionů korun ročně, skončil neúspěšně a byl zrušen. Jenže spolupráce se společností KPMG, která pomáhá s hledáním nástupce BPA, pokračuje dál. KPMG zato od asociace dostává 150 tisíc korun měsíčně.

Pravděpodobnější ale je, že APK jen teď neví, kudy kam. Svědčí o tom dopis, který v pondělí rozeslal její šéf Ladislav Blažek klubům. Ptá se v něm, jak má vlastně APK teď postupovat dál.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Biden uvolnil zákaz vydávání víz a zelených karet, který vyhlásil Trump

Americký prezident Joe Biden nařídil uvolnit dočasný zákaz vydávání některých víz a zelených karet, které umožňují cizincům legální trvalý pobyt ve Spojených státech. Informovala o tom ve čtvrtek agentura Reuters. Vydávání víz loni zmrazil Bidenův předchůdce Donald Trump, který tvrdil, že tímto krokem chrání během krize způsobené pandemií covidu-19 pracovní místa pro Američany.

Podle Bidena uzavření dveří pro migranty přicházející legálně "neprospívá zájmům Spojených států". "Právě naopak, Spojeným státům to škodí, protože mimo jiné znemožňuje některým rodinným příslušníkům amerických občanů a lidí s legálním trvalým pobytem, aby se k nim připojili. Také to poškozuje ta americká odvětví, která využívají talenty z celého světa," zdůvodnil ve středu svůj krok prezident.

Zdroj: ČTK
Další zprávy