Štvanice: Pily, krumpáče, sekery a jeřáb v akci. Křup!

Štvanice: Pily, krumpáče, sekery a jeřáb v akci. Křup!
Jeřáb a dělníci začali v areálu legendárního stadionu pracovat v sobotu ráno. Na odstranění budovy má Praha 20 dnů.
"Demoluje se jen dřevěná část, která byla v havarijním stavu," řekla mluvčí magistrátu Tereza Krásenská.
Stadion, který zasáhly v roce 2002 povodně, postupně chátral. Do dřevěných stěn a tribun zatékalo a konstrukci napadla hniloba.
Stadion byl postaven v roce 1932 jako první umělé kluziště v zemi a od roku 2000 je kulturní památkou.
Foto: Ondřej Besperát
Ondřej Besperát
28. 5. 2011 18:34

Rychlý postup. V sobotu ráno začala demolice zimního stadionu na Štvanici. "Stavební úřad pro Prahu 7 vydal v pátek rozhodnutí, kterým nařizuje magistrátu neodkladné odstranění stavby zimního stadionu Štvanice," uvedla mluvčí magistrátu Tereza Krásenská. "Praha se vzdala práva na odvolání z důvodu akutní havarijní situace objektu. Podle posudku hrozí zřícení konstrukce jako celku a stavba bezprostředně ohrožuje zdraví a životy osob," dodala. Na odstranění budovy má Praha 20 dnů.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Stříbrný koulař z MČR Vilímek dostal za doping čtyřletý trest

Koulař Tomáš Vilímek přišel kvůli dopingu o stříbrnou medaili z mistrovství republiky. Dvaadvacetiletý atlet Spartaku Třebíč užil zakázaný steroid drostanolon, byl diskvalifikován a antidopingový výbor mu udělil čtyřletý zákaz činnosti. Informovala o tom Česká televize.

Vilímek prohrál na srpnovém mistrovství republiky v Plzni pouze s Martinem Novákem, který jako jediný překonal hranici 18 metrů. V nových výsledcích se na druhé místo koulařské soutěže posunul Ladislav Prášil a na bronzovou pozici Marek Bárta.

Vilímek se letos zlepšil na 17,98 metru, druhý byl i na Odložilově memoriálu. Dopingový trest mu vyprší na konci srpna roku 2024.

Zdroj: ČTK
Další zprávy