reklama
 
 

Čtvrtá největší banka na trhu má nového vládce

13. 5. 2008 11:40
Šéfem GE Money se stal Peter Herbert

Praha - Skupina GE Money v Česku a na Slovensku má od tohoto týdne nového ředitele, stal se jím Peter Herbert. O jeho chystaném nástupu do funkce informoval deník Aktuálně.cz v dubnu.

Herbert bude odpovídat za všechny firmy GE Money v obou zemích - tedy za mateřskou firmu, GE Money Bank, splátkovou společnost GE Money Multiservis a leasingovou firmu GE Money Auto.

Peter Herbert pracuje v bankovnictví více než 30 let. Většinu z této doby působil v britské skupině Barclays, mimo jiné jako finanční ředitel bankovní divize.

V poslední době byl zástupcem generálního ředitele National Bank of Kuwait, kde pracoval na růstu banky v regionu Blízkého východu a severní Afriky.

V pozici předsedy představenstva GE Money Herbert střídá finančního ředitele Christopha Glasera. Ten se funkce ujal dočasně poté, co v prosinci odešel Pieter van Groos.

GE Money Bank se ke konci roku 2007 starala o více než 910 tisíc klientů, meziročně skoro o šest procent více. Objem úvěrů stoupl o čtvrtinu na více než 80 miliard korun. Hrubý provozní zisk přesáhl 4,7 miliardy.

autor: hpv | 13. 5. 2008 11:40

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama