Co vyfotil Jan Palach, než vzplanul

Co vyfotil Jan Palach, než vzplanul
Snímek, který Palach pořídil bezprostředně po okupaci v srpnu 1968
Sovětské transportéry a západoněmecké auto na snímku Jana Palacha
Dobový kolorit po srpnové okupaci, jak jej zachytil Jan Palach
Palach vyfotil v pražské ulici i zničený sovětský tank
Foto: Archiv Ladislava Žižky
Aktuálně.cz Aktuálně.cz
16. 1. 2009 9:00

Praha - Před čtyřiceti lety, 16. ledna 1968, se v centru Prahy upálil student Jan Palach. Podívejte se na unikátní fotografie, které sám nafotil, i na další archivní materiály.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 minutami

Soud potrestal tříletou podmínkou někdejšího zaměstnance chemičky v Děčíně v souvislosti s únikem fenolu před třemi lety. Zemřeli kvůli tomu dva lidé

Zdroj: ČTK
před 37 minutami

V Německu zadrželi čtyři lidi, podle policie chystali útok na synagogu v Hagenu

Německá policie uvedla, že v souvislosti s možným útokem na synagogu ve městě Hagen zadržela čtyři lidi. Jedním z nich je 16letý mladík, který se podle médií chystal zaútočit výbušninou. O hrozbě před nejdůležitějším židovským svátkem Jom Kipur (Den smíření) informovala policie ve středu večer.

"Vyšetřování vedlo k identifikaci a zatčení 16letého Hageňana. V průběhu vyšetřování byli zadrženi celkem čtyři lidé," uvedla místní policie na Twitteru.

Magazín Der Spiegel a deník Bild předtím uvedly, že se k útoku na synagogu s pomocí výbušniny chystal 16letý Syřan. Jeho byt v Hagenu nyní podle agentury DPA prohledává policie. Informaci o hrozícím útoku podle zmíněných médií obdržely německé úřady od zahraniční zpravodajské služby, která zaznamenala islamistovo podezřelé chování na internetu. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy