Co vyfotil Jan Palach, než vzplanul

Co vyfotil Jan Palach, než vzplanul
Snímek, který Palach pořídil bezprostředně po okupaci v srpnu 1968
Sovětské transportéry a západoněmecké auto na snímku Jana Palacha
Dobový kolorit po srpnové okupaci, jak jej zachytil Jan Palach
Palach vyfotil v pražské ulici i zničený sovětský tank
Foto: Archiv Ladislava Žižky
Aktuálně.cz Aktuálně.cz
16. 1. 2009 9:00

Praha - Před čtyřiceti lety, 16. ledna 1968, se v centru Prahy upálil student Jan Palach. Podívejte se na unikátní fotografie, které sám nafotil, i na další archivní materiály.

 

Právě se děje

před 4 minutami

USA, Kanada a Mexiko se dohodly na nové podobě obchodní smlouvy

Spojené státy, Kanada a Mexiko se dohodly na upravené podobě nové severoamerické dohody o volném obchodu. Diplomatičtí zástupci dnes dohodu podepsali v Mexiku, smlouvu však ještě musejí ratifikovat zákonodárci všech tří zúčastněných zemí. Upravená dohoda má podporu Bílého domu i amerických demokratů, kteří mají většinu ve Sněmovně reprezentantů USA a kteří požadovali změny oproti původní podobě smlouvy sjednané administrativou amerického prezidenta Donalda Trumpa už v loňském roce.

Demokratická šéfka Sněmovny reprezentantů USA Nancy Pelosiová dnes uvedla, že upravená dohoda je nesrovnatelně lepší než původní plán Trumpovy administrativy z loňského roku. Dodala, že úpravy zahrnují například přísnější pravidla pro trh práce a ochranu životního prostředí.

Trump sám dnes zdůraznil, že nová obchodní dohoda bude pro Spojené státy "skvělá". "Bude to nejlepší a nejdůležitější obchodní dohoda, jakou kdy USA uzavřely," prohlásil. "Konečně skončí naše nejhorší obchodní dohoda, NAFTA," dodal prezident.

Zdroj: ČTK
Další zprávy