Dobrovolníci a lékaři Člověka v tísni pomáhají na Haiti

Dobrovolníci a lékaři Člověka v tísni pomáhají na Haiti
Lékaři pomáhají v polní nemocnice Miamské univerzity v Port-au-Prince. Do nemocnice se podle českých lékařů dostávají pacienti, kterým se nedostalo bezprostředně po zemětřesení žádné, nebo jen velmi omezené lékařské péče. Výjimkou nejsou zahnisané rány, ve kterých se hemží červi. V nemocnici je zatím jen jeden operační sál a šest desítek beznadějně zaplněných lůžek. Kapacita nemocnice se bude v blízké době rozšiřovat.
Čekání na potravinovou pomoc.
Na cestě pro vodu, ze které se po zemětřesení stalo velmi nedostatkové zboží.
Provizorní tábor v chudinské čtvrti Saint Martin, který vznikl na ploše fotbalového stadionu.
Foto: Filip Frölich, Člověk v tísni
26. 12. 2009 13:18

Kolik si vyžádalo zemětřesení na Haiti lidských životů, zatím nikdo neví. Oficiálně je jich potvrzeno 150 tisíc. Hledání přeživších o víkendu ustalo, lékařské a humanitární týmy však stále pracují naplno. Šest zdravotníků a dvě koordinátrky má na Haiti nyní i česká organizace Člověk v tísni. Podívejte se na fotografie, které na místě pořídili.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Zeman i Babiš tento týden vystoupí s projevy v ČT

Prezident Miloš Zeman i premiér Andrej Babiš (ANO) tento týden vystoupí s projevy v České televizi. Televize o tom informovala v rámci změn ve svém programu. Babiš by měl promluvit ve čtvrtek ve 20:05, Zeman pak v neděli v poledne. Prezident vystoupil s projevem naposledy 19. března v televizi Prima. 

Další zprávy