reklama
 
 

Čínské prášky pomohou k erekci i do hrobu

15. 10. 2009 18:44
Praha - Na českém trhu se letos objevil již třetí zdraví nebezpečný doplněk stravy, který má sloužit na podporu erekce. Všechny výrobky pocházejí z Číny.

Poslední objevy Státní zemědělské a potravinářské inspekce svádějí ke konspiračním teoriím o snaze Číny ovládnout svět.

Nejen český trh v posledních měsících zahlcuje velké množství zdraví škodlivých výrobků pocházejících z nejlidnatější země světa. Na jedovaté hračky, svíčky, ořechy nebo bonbóny si český spotřebitel pozvolna "zvyká", novým překvapením je prodej nebezpečných léků, respektive doplňků stravy.

Podle Martiny Šmídtové, mluvčí SZPI, se v letošním roce objevily již tři čínské výrobky na podporu erekce, u kterého byly zjištěny zakázané látky s vedlejšími zdravotními účinky. Posledním je doplněk stravy zvaný Sagirra, který v sobě obsahuje zatím nedostatečně prozkoumanou látku nor-acetildenafil.

"Její přítomnost ve volně prodejných doplňcích stravy je nepřípustná. Inspekce zakázala další prodej uvedeného výrobku a dovozci, kterým je společnost Zdravý životní styl s.r.o. z Uherského Hradiště, nařídila jeho stažení z obchodní sítě," uvádí Šmídtová ve své zprávě týkající se stažení zboží z trhu.

Letos nejkurióznějším závadným výrobkem z Číny byly žvýkačky, které kromě zlepšení potence slibovaly i zvětšení poprsí či povzbuzení činnosti ledvin.

autor: Michal Štůsek | 15. 10. 2009 18:44

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama