Čínské prášky pomohou k erekci i do hrobu

Michal Štůsek Michal Štůsek
15. 10. 2009 18:44
Praha - Na českém trhu se letos objevil již třetí zdraví nebezpečný doplněk stravy, který má sloužit na podporu erekce. Všechny výrobky pocházejí z Číny.

Poslední objevy Státní zemědělské a potravinářské inspekce svádějí ke konspiračním teoriím o snaze Číny ovládnout svět.

Nejen český trh v posledních měsících zahlcuje velké množství zdraví škodlivých výrobků pocházejících z nejlidnatější země světa. Na jedovaté hračky, svíčky, ořechy nebo bonbóny si český spotřebitel pozvolna "zvyká", novým překvapením je prodej nebezpečných léků, respektive doplňků stravy.

Podle Martiny Šmídtové, mluvčí SZPI, se v letošním roce objevily již tři čínské výrobky na podporu erekce, u kterého byly zjištěny zakázané látky s vedlejšími zdravotními účinky. Posledním je doplněk stravy zvaný Sagirra, který v sobě obsahuje zatím nedostatečně prozkoumanou látku nor-acetildenafil.

"Její přítomnost ve volně prodejných doplňcích stravy je nepřípustná. Inspekce zakázala další prodej uvedeného výrobku a dovozci, kterým je společnost Zdravý životní styl s.r.o. z Uherského Hradiště, nařídila jeho stažení z obchodní sítě," uvádí Šmídtová ve své zprávě týkající se stažení zboží z trhu.

Letos nejkurióznějším závadným výrobkem z Číny byly žvýkačky, které kromě zlepšení potence slibovaly i zvětšení poprsí či povzbuzení činnosti ledvin.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Lidé v Praze i v Brně demonstrují proti turecké ofenzivě na severu Sýrie

Na podporu Kurdů na severu Sýrie se dnes vpodvečer sešlo v Praze na Klárově asi 700 lidí, kteří demonstrují proti turecké ofenzivě. Chtějí podpořit zákaz vývozu zbraní do Turecka a vyzývají k uvalení ekonomických sankcí na Turecko s cílem zastavit vojenskou agresi na severu Sýrie. Průvod demonstrantů se kolem 18:45 vydal za doprovodu policistů na Malostranské náměstí. Akci pořádá Výbor na obranu revoluce v Rojavě.

V Brně na Dominikánském náměstí se na podporu Kurdů sešlo podle odhadu strážníků kolem 400 lidí. Turecko zahájilo vojenskou operaci v severovýchodní Sýrii před týdnem.

Zdroj: ČTK
před 46 minutami

Francie chce, aby byli zadržení radikálové souzeni v Iráku

Francouzský ministr zahraničí Jean-Yves Le Drian ve středu večer odcestuje do Iráku, aby tam jednal o možnosti postavit před irácké soudy islámské radikály držené v Sýrii. Oznámil to dnes premiér Édouard Philippe.

V syrských táborech a věznicích je na 11 000 bojovníků Islámského státu, mezi nimiž je 2000 cizinců. Kvůli současné turecké ofenzivě na severu Sýrie, kde se mnohé z těchto věznic nacházejí, se šíří obavy z možnosti jejich útěků. Dosud je střeží syrští Kurdové, kteří teď ale čelí tureckým útokům a už varovali, že jim na hlídání vězňů možná nebudou stačit síly.

"Mnozí z těch, jež Kurdové zatkli v Sýrii, spáchali zločiny v Iráku, proto, bude-li to nutné, mohou být souzeni tam," míní francouzský premiér Philippe.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V zakázané zóně na severu Ruska byli zadrženi tři američtí diplomati

Ruská policie v pondělí nakrátko zadržela tři diplomaty USA, kteří cestovali ve vojenské oblasti nedaleko místa srpnové exploze ruské rakety u polárního Severodvinska. Napsala to ve středu agentura TASS s odvoláním na bezpečnostní zdroje. Při nepovedeném testu rakety tehdy zahynulo pět lidí a v oblasti se nakrátko zvýšila radioaktivita. Ambasáda USA tvrdí, že o cestě diplomatů na sever ruské úřady předem informovala.

Agentura TASS napsala, že diplomaté jsou podezřelí z pobytu na území, kam je cizincům vstup bez povolení zapovězen. K takovým územím patří i celé město Severodvinsk, kde jsou velké armádní loděnice. Podle ruského trestního zákoníku mohou být Američané pokutováni do výše 5000 rublů (1800 korun) a vyhoštěni. Podle agentury Interfax byli američtí diplomaté pro prověrce osobních dokumentů propuštěni.

Zdroj: ČTK
Další zprávy