Chcete poradit lidoveckým volitelům? Pošlete jim SMS

Martina Macková
14. 2. 2008 20:48
Strana zřídila linku, kde bude sbírat názory lidí
Mimořádná celostátní konference KDU-ČSL byla svolána kvůli prezidentským volbám.
Mimořádná celostátní konference KDU-ČSL byla svolána kvůli prezidentským volbám. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Lidovci, strana rozdělená v názoru koho a jak volit za prezidenta, se rozhodli, že si v den volby nechají poradit od svých voličů.

Spustí pro páteční druhou prezidentskou volbu novou službu. Zřidili linku začínající trojčíslím 900, kam jim lidé budou moci posílat SMS se svými vzkazy. Ať už půjde o doporučení volitelům nebo jiné návrhy.

Kdokoliv může poslat svoji SMS s názorem na číslo 900 77 03. Na začátku SMS zprávy musí být napsáno KDUCSL a pak teprve následuje samotný text. Zpráva by neměla přesáhnout 160 znaků včetně klíčového slova - text nad standardních 160 znaků nebude doručen. Cena SMS je tři koruny včetně DPH.

Strana bude vzkazy třídit a vyhodnocovat. Během volby je pak bude volitelům ve Španělském sále Pražského hradu předávat.

Z důvodů ochrany osobních údajů však nebude možné na SMS odpovídat, pokud uživatel nenapíše, že si to výslovně přeje.

"V posledních dnech se na nás obrátila řada občanů s požadavkem, aby mohli zaslat svůj názor pomocí SMS. Vyšli jsme jim vstříc," zdůvodnil tento krok Aleš Kašpar, generální sekretář KDU-ČSL.

 

Právě se děje

teď

FBI nevedla vůči Trumpovi politicky motivované vyšetřování, uvedl inspektor

Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) nevedl proti volební kampani nynějšího republikánského prezidenta Donalda Trumpa politicky motivované vyšetřování, ačkoli se několika chyb dopustil. K tomuto závěru dospěl v pondělí ve zveřejněné zprávě generální inspektor ministerstva spravedlnosti USA Michael Horowitz. Inspektor prověřoval pochybnosti o počátcích vyšetřování ruského vlivu na americké prezidentské volby a také to, zda FBI v případu dodržoval zákony.

 

před 28 minutami

Aktivisté z Greenpeace promítli na budovu vlády vzkaz pro Babiše

Aktivisté ve vzkazu požadovali, aby Česko přijalo plán na uhlíkovou neutralitu v Evropské unii do roku 2050. Česko plán na razantní snížení emisí odmítá, premiér Andrej Babiš (ANO) před několika dny zopakoval, že ani na nadcházejícím jednání evropských státníků ho nepodpoří.

Z Dvořákova nábřeží promítali na budovu české vlády aktivisté heslo "Chraňte klima, aby tady mohly žít i naše děti! Greenpeace." Projekci prokládali obrazy plamenů. Heslo vycházející z předvolebního hesla hnutí ANO vybrala organizace záměrně.

"To je celý smysl té uhlíkové neutrality a všech klimatických opatření. Abychom planetu a životní podmínky v aspoň stávající podobě, ideálně i lepší zanechali i pro naše děti a budoucí generace," vysvětlil aktivista Jan Freidinger.

Další zprávy