Centrum.cz slaví 12 let! Přidejte se k nám a vyhrajte

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
7. 9. 2011 11:00
Oslavy 12 let portálu Centrum.cz jsou tu! Oslaďte si život nebo poleťte do nebes!
Narozeninový dort Centrum.cz
Narozeninový dort Centrum.cz | Foto: Jan Langer

Praha - Od svého spuštění zobrazil portál Centrum.cz na 35 miliard stran a jeho "tělo", sestávající z 570 serverů, nabízí svým téměř dvěma milionům uživatelů emailu prostor o velikosti úctyhodných 1,5 PB (rozepsáno se jedná o 1 500 000 000 000 000 bajtů dat).

Aby se vše hýbalo, tak jak má, slouží 2 TB (2 000 000 000 000 bajtů) operační paměti k tomu, abyste se k vašemu emailu dostali prakticky ve 100 % případů bez ohledu na to, kdy se rozhodnete připojit.

Centrum.cz vám toto - a ještě mnoho dalšího - poskytuje již dlouhých dvanáct let. A to se musí jak se patří oslavit!

Slavte s námi!

A protože jste vy, naši uživatelé a příznivci, nedílnou součástí toho, čím Centrum.cz je, jste srdečně zváni oslavovat s námi! Oslava se koná v pražském Ungeltu (hotel Metamorphosis) na adrese Malá Štupartská 5/636.

Prvních 60 z vás získá celý jeden narozeninový dort od mistra cukráře Josefa Víchy. Další pak získají dárky od Centrum.cz - jediné, co musíte udělat, je dnes přijít a říct heslo: "12 let Centrum.cz". Pozor, celá akce začíná přesně ve 12:12!

S Centrum.cz až do nebes

Kromě toho, pokud na adrese http://narozeniny.centrum.cz vyplníte registrační formulář a správně odpovíte na otázku "Kdy se narodilo (bylo spuštěno) Centrum.cz?", můžete získat jeden z dvanácti voucherů pro let jedné osoby dvoumístným letadlem WT9 - DYNAMIC z letiště ve Slaném. Soutěž probíhá až do 19. září.

Oslavte s námi dvanáct let na českém internetu a zachovejte nám svou přízeň i v letech dalších!

Něco málo z historie

Světlo světa Centrum.cz spatřilo 7. září 1999 - již rok po svém startu se zvládlo pořádně rozmluvit a začalo čile komunikovat - to když pod svá křídla přijalo komunitní server Xchat. Ve stejnou dobu se za východními hranicemi objevil také jeho slovenský sourozenec.

Portál rostl a kromě toho, že s ním byla zábava, patřil k "premiantům", čehož si všimla i Akademie českého internetu, která ho již po dvou letech existence uznala nejlepším portálem roku.

Šesté narozeniny již sebevědomého Centra přinesly - téměř nevyhnutelné - rozhodnutí, že už nebude jen nečinně přihlížet dění kolem sebe, ale zprávy a informace bude sám vytvářet. Na svět tak přišel jeden z jeho prvních potomků, on-line deník Aktuálně.cz.

Ten si, ačkoliv zpočátku trochu podceňovaný, ale zato vybavený těmi nejlepšími "geny", nakonec prorazil cestu k vrcholu ve svém oboru.

Připomeňte si reklamní spot "Bóbika":

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Centrum.cz mezitím dále posilovalo své pozice ve vodách českého a slovenského internetu. V roce 2008 vznikl - sloučením společností Atlas.cz a NetCentrum - současný Centrum Holdings. Ten, kromě již zmiňovaných, provozuje ještě značky ICQ, Žena.cz, Najisto, Amplion, Jiskření či Crazycafé.

Každý měsíc si k některé z jeho služeb najde jen v České republice cestu na 3,8 milionu uživatelů.

A na závěr ještě reklamní kampaň "Blondýnky":

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com
 

Právě se děje

před 34 minutami

Kosovo uznává méně než 100 ze 193 států OSN, uznání stáhla Ghana

Uznání Kosova už stáhlo 16 zemí, a nezávislost této bývalé jihosrbské provincie tak nyní podporuje méně než 100 ze 193 členských států OSN. O víkendu přišla do Bělehradu příslušná nóta z Ghany, informovala agentura Tanjug.

Srbsko tím zaznamenalo další úspěch ve svém diplomatickém úsilí přesvědčovat země, které uznaly nezávislost Kosova, aby od tohoto svého rozhodnutí ustoupily. Priština to ostře kritizuje a loni kvůli snaze Srbska o její diplomatické blokování zavedla stoprocentní cla na dovoz srbského zboží.

Zdroj: ČTK
Další zprávy