Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Bydlení bez hypotéky? Snadnější, než si myslíte

komerční článek
25. 9. 2015 10:08
Chtěli byste bydlet ve vlastním, ale z hypotéky máte strach? Známe přijatelnější variantu, dostupnou takřka pro každého, o níž jen málokdo ví.

Pořídit si vlastní bydlení je snem většiny lidí, zdaleka se přitom nemusí jednat jen o ty mladé těsně po škole. Díky dostupnosti hypoték se jedná o velmi atraktivní variantu k bydlení v podnájmu, zvláště pokud si spočítáme, že finanční nároky jsou velmi podobné. Problémem ale může být samotná hypotéka – na tu buď někteří nedosáhnou, nebo se jí bojí kvůli krátkým fixačním obdobím u jednotlivých bank. Dnes jsou úroky na historických minimech, ale kdo může zaručit, že za pět let nebudou třeba trojnásobné? Hypotéka by se tak výrazně prodražila – existují ale i jiné možnosti financování, které většina lidí tak dobře nezná.

Úvěr i bez spoření
Alternativou k hypotékám jsou překlenovací úvěry ze stavebního spoření, o jejichž poskytnutí je možné zažádat i bez předchozího dlouhodobého spoření. Oproti klasickým hypotékám mají celou řadu výhod. Krátkodobě je lze například využít bez zástavy nemovitosti, což může být užitečné například při refinancování s potřebou vyvázat dům nebo byt. Úvěr si můžete sjednat
s fixní úrokovou sazbou po celou dobu trvání úvěru. Na rozdíl od hypotéky tak máte jistotu, že vám po pár letech nikdo výrazně nezvedne splátku.

Bydlení pro každého?
Koupě bytu pomocí překlenovacího úvěru ze stavebního spoření může být zajímavou alternativou ke klasické hypotéce, aktuální úroková míra se pohybuje kolem 2 % p. a. Pokud tedy uvažujete o vlastním bydlení, zajděte se nejdříve zeptat na možnosti financování tímto způsobem. Nejvyhledávanějším poskytovatelem úvěrů ze stavebního spoření je u nás Českomoravská stavební spořitelna, která má stovky kontaktních míst po celé republice. Podrobnosti najdete na www.cmss.cz, kde je také přehledná úvěrová kalkulačka.

 

Právě se děje

před 18 minutami

Provoz na dálnici D4 zastavila demolice mostu u Řitky

Provoz na dálnici D4 nedaleko Řitky u Prahy v sobotu večer zastavila policie kvůli demolici mostu. Uzavírka potrvá do nedělního rána, řidiči musejí úsek objíždět po vedlejších silnicích. Podle policejní mluvčí Michaely Novákové byla dálnice uzavřena v 19:00 a otevřena bude v neděli v 09:00.

"Máme tam celkem dvě policejní hlídky, které budou dohlížet na to, aby bylo vše v pořádku. Je tam odklon dopravy na objízdné trasy a dopravní značení," řekla Nováková. Ve směru na Prahu řidiči sjíždějí na exitu 18 u Mníšku pod Brdy a pokračují přes Čisovice na exit 14 u Řitky. V opačném směru začíná objížďka na 9. kilometru u Jíloviště, na dálnici se motoristé vracejí u Mníšku.

před 1 hodinou

Sekáč gólem a asistencí podpořil výhru CSKA nad Čeljabinskem

Jiří Sekáč svým pátým gólem z posledních osmi zápasů Kontinentální hokejové ligy pomohl CSKA Moskva k výhře 3:0 nad Čeljabinskem. Český útočník vstřelil v 51. minutě tečí před brankou druhý gól utkání a pak se ještě asistencí podílel v předposlední minutě na trefě Michaila Grigorenka.

CSKA i díky sedmé Sekáčově brance v sezoně zvítězil pošesté za sebou a je nejlepším týmem celé soutěže. Čeljabinsk s českým útočným duem Tomáš Hyka, Lukáš Sedlák prohrál počtvrté v řadě a na Východě drží poslední osmé postupové místo do play off.

Nejhorším týmem Východu zůstal Kunlun, který dnes se Šimonem Hrubcem v brance podlehl v Pekingu 1:2 Dynamu Moskva. Bývalý třinecký gólman si připsal 23 zákroků.

Další zprávy