Britové získali většinu v Českých Radiokomunikacích

Redakce EKO
22. 10. 2008 14:09
ÚOHS proti převzetí třetinového podílu nic nemá
Foto: ČRa

Brno - Převzetí třetinového podílu zbankrotované banky Lehman Brothers v tuzemské firmě České Radiokomunikace britskou společností Mid Europa Partners nic nebrání, rozhodl Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

Britové se stanou vlastníky až 75 procent v Českých Radiokomunikacích a posílí svoji pozici v mobilním operátorovi T-mobile, kde mají České Radiokomunikace 39,2 procenta.

Skupina investorů složená z americké Lehman Brothers a investičních firem Mid Europa Partners a Al-Bateen Investment vstoupila do Českých Radiokomunikací předloni. Poté, co Lehman Brothers v polovině září zbankrotovala, převzala podíly právě Mid Europa Partners.

Mid Europa Partners je největší Private Equity společnost investující ve střední a východní Evropě. Z kanceláří v Londýně, Budapešti a Varšavě poskytuje poradenství a spravuje fondy s celkovým kapitálem cca 3 miliardy euro.

V minulosti investovala také do mobilního operátora Oskar (Vodafone) a kabelového operátora Karneval (součást UPC), ale podíly v těchto firmách již nevlastní.

Čtěte více: Dopad krize v Česku: Britové kupují podíly Lehmanů

 

Právě se děje

Další zprávy