Babiš si postaví vlastní Setuzu. Vrhne se na bionaftu

rg
13. 9. 2007 11:35
Jeho nová továrna bude vyrábět složku bionafty

Praha - V areálu lovosické firmy Lovochemie Andreje Babiše vznikne nová továrna na výrobu řepkového metylesteru, biosložky nafty. S informací přišly Hospodářské noviny.

Babiš se nechal již dříve slyšet, že továrna by měla být nejmodernější v zemi a měla by umět zpracovat 400 tisíc tun řepky olejné. Dodavatelem technologie bude nejvýznamnější oborová společnost Desmet Ballestra.

Nové informace má Babiš sdělit příští týden. V úterý se bude podepisovat smlouva s firmou Chemoprojekt, která bude novou fabriku projektovat.

Andrej Babiš měl původně zájem koupit Setuzu, avšak tu získali podnikatelé ze Spolchemie a německé Campy za finanční podpory PFF Investments.

Start nové továrny je naplánován na rok 2009.

Související články:

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 11 minutami

Ministerstvo průmyslu prodloužilo lhůtu, do které mohou podnikatelé zasažení tornádem zažádat o kompenzace

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) prodloužilo příjem žádostí do programu Pomoc po tornádu do 15. října. Resort to uvedl na svém webu. Původně měl příjem skončit 30. září. V kompenzační výzvě Pomoc po tornádu mohou podnikatelé žádat o příspěvek na obnovu nebo nákup nového majetku. Na podporu je pro ně připraveno 200 milionů korun.

Někteří podnikatelé podle resortu stále nemají příslušné podklady k uznání kompenzace, proto se úřad rozhodl posunout termín ukončení příjmu žádostí. Ten začal 30. června.

Státní agentura CzechInvest, která má administraci programu Pomoc po tornádu na starost, k 21. září evidovala 167 podaných žádostí za 82 milionů korun. Z nich bylo na ministerstvu ke stejnému datu předáno 130 žádostí za zhruba 59,6 milionu korun. Úřad postupně podnikatelům posílá peníze na účty, k 21. září proplatil 110 žádostí v objemu 48,9 milionu korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy