All you want to know about the ONE WORLD festival

7. 3. 2008 15:30
Film tips and video-reports from the festival

Praha - Aktuálně.cz has become a media partner to this year´s International Documentary Film Festival ONE WORLD. CzechNews has prepared a special package about the festival, which includes film tips, interviews with the festival guests and video-reports.

NEWS:
Foto: Člověk v tísni
Shooting of Damas de Blanco in guerilla conditions
Film-makers were arrested and expelled from Cuba
Dětští vojáci v Kongu
Dětští vojáci v Kongu | Foto: Reuters
He who rapes a woman rapes an entire nation
The Greatest Silence: Rape in the Congo
Foto: Jeden svět
One World film festival celebrates tenth anniversary
Shedding light on the abatement of human rights and dignity
From left to right: Artur Finkevich (Belarus), Oksana Chelysheva (Russia), Farid Tukhbatullin (Turkmenistan), Václav Havel (Czech Republic), Osvaldo Alfonso Valdes (Cuba), Min Zin (Burma) and Kim Seung Min (North Korea)
From left to right: Artur Finkevich (Belarus), Oksana Chelysheva (Russia), Farid Tukhbatullin (Turkmenistan), Václav Havel (Czech Republic), Osvaldo Alfonso Valdes (Cuba), Min Zin (Burma) and Kim Seung Min (North Korea) | Foto: Naďa Straková
Havel sounds call for dissidents across world to unite
HRs activists join a seminar titled Dissidents and Freedom
Dramatik a exprezident Václav Havel na zahájení 11. ročníku jím založené konference Fórum 2000. Na konci roku postupně dvě pražská divadla - Národní a Na Vinohradech - odmítla inscenovat jeho novou hru Odcházení.
Dramatik a exprezident Václav Havel na zahájení 11. ročníku jím založené konference Fórum 2000. Na konci roku postupně dvě pražská divadla - Národní a Na Vinohradech - odmítla inscenovat jeho novou hru Odcházení. | Foto: Ondřej Besperát
Citizen Havel goes to silver screen. Here and abroad
President Václav Havel with a filmcrew behind his back
Ostrov si pro sebe zabral Fidel Castro vzdáleně připomínající Tomáše Hanáka
Ostrov si pro sebe zabral Fidel Castro vzdáleně připomínající Tomáše Hanáka | Foto: Ludvík Hradilek
Democratizing Cuba? Even a tourist can contribute
Photoessay: See Fidel in Prague

 WATCH VIDEO:

Václav Havel rejoins ranks of dissidents for One World festival

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy