Mimořádná zpráva

Aktuálně.cz spouští kulturní podcasty. Vizina a Doležal představí své hrdiny i hosty

Domácí Domácí
7. 1. 2020 9:49
On-line deník Aktuálně.cz nabídne od ledna čtenářům kromě textového a obrazového obsahu také zvukové podcasty. Kulturní novinář a moderátor Petr Vizina startuje svůj pořad Na dotek a spisovatel Miloš Doležal nabídne k poslechu autorský projekt Na cestě.
Spisovatel Miloš Doležal a kulturní redaktor Petr Vizina nabídnou od ledna k poslechu zajímavý obsah pro milovníky podcastů.
Spisovatel Miloš Doležal a kulturní redaktor Petr Vizina nabídnou od ledna k poslechu zajímavý obsah pro milovníky podcastů. | Foto: Aktuálně.cz

Petr Vizina patří k nepřehlédnutelným postavám české kulturní scény. Deset let vedl kulturní rubriku v České televizi, předtím psal pro Lidové i Hospodářské noviny, k tomu koncertuje a moderuje. "Můj podcast Na dotek chce na Aktuálně.cz představit inspirující osobnosti, které v intimnějším povídání ukážou osobnější rozměr," vysvětluje Vizina.

Miloš Doležal byl dlouholetým redaktorem rozhlasové stanice Vltava, je známým publicistou a spisovatelem. Proslavily ho zejména knihy o osudu vysočinského faráře Josefa Toufara, umučeného komunistickým režimem, i o dalších osobnostech z nedávné české historie. "Můj podcast Na cestě bude jakousi zvukovou kronikou mezních událostí i příběhů našeho národa, volným ohledáváním 'české duše' v mlýnku 20. století," líčí Doležal.

Podcast Petra Viziny s výtvarníkem Františkem Skálou

Na dotek Petra Viziny

K poslechu zde na platformách SoundCloud, SpreakerGoogle PodcastsApple Podcasts i Spotify.  

Nové podcasty doplní podle šéfredaktora Aktuálně.cz Josefa Pazderky stávající obsah zpravodajského webu a podtrhnou také rostoucí zájem o kulturní rubriku, vedenou Danielem Konrádem. 

"Jsme v danou chvíli jediným velkým zpravodajským webem v Česku, který sleduje pravidelně a skrze jasně vyprofilované osobnosti kromě knih, filmu a televize také výtvarné umění, klasickou hudbu i další kulturní oblasti. Podcasty Petra Viziny a Miloše Doležala do této skladby výborně zapadají a rozšiřují naši nabídku také formátově," dodává Pazderka.

Podcasty Petra Viziny i Miloše Doležala najdete postupně na platformách SoundCloud, Spreaker, Apple PodcastsSpotify, kde už je nyní k poslechu premiérový díl.

On-line deník Aktuálně.cz patří k největším zpravodajským webům v Česku, s průměrnou čteností blížící se čtyřem milionům reálných uživatelů (RU) měsíčně. Kromě domácího, ekonomického i zahraničního zpravodajství nabízí autorské komentáře, témata ze sportu, životního stylu, kultury i automobilového průmyslu. Publikuje také materiály videoprojektu DVTV, se kterým loni prodloužil spolupráci o další tři roky.

VIDEO: Upoutávka na nový podcast Petra Viziny.

Video: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

před 4 minutami

Jaškin dal dva góly a vede tabulku střelců KHL

Český útočník Dmitrij Jaškin se dvěma góly zasloužil o vítězství Dynama Moskva nad Nižním Novgorodem 5:1 a ujal se vedení v tabulce střelců Kontinentální hokejové ligy. S 24 brankami se šestadvacetiletý hráč nyní dělí o první místo s Kirillem Kaprizovem z CSKA Moskva.

Jaškin se gólově prosadil po přihrávkách Vadima Šipačova, se kterým tvoří nejúdernější duo v soutěži. Šipačov vede produktivitu KHL s 59 body a se 43 asistencemi je jasně nejlepším nahrávačem. Jaškin je v kanadském bodování o šest bodů druhý.

Dynamo po předchozí sérii tří porážek vyhrálo podruhé za sebou a s předstihem si jako šestý tým v soutěži zajistilo účast v play off.

Chabarovsk ukončil šňůru devíti porážek vítězstvím 4:2 nad Ufou, obránce Michal Jordán se na tom podílel asistencí.

před 19 minutami

Válková kvůli článku o spolupráci s Urválkem podala trestní oznámení pro pomluvu

Poslankyně a vládní zmocněnkyně pro lidská práva Helena Válková (ANO) podala trestní oznámení pro pomluvu kvůli článku serveru Info.cz o své někdejší spolupráci s komunistickým prokurátorem Josefem Urválkem. Uvedl to server Deník N. Válková tvrdí, že se nepodílela na šikaně disidentů, jak se píše v článku. Žádá také omluvu od historika Petra Blažka, který je v článku citován. Vydavatel a šéfredaktor Info.cz Michal Půr i historik Blažek řekli Deníku N, že si za informacemi v článku stojí.

Poslankyně v oznámení odmítá tvrzení historika Blažka, že musela vědět o zneužívání ochranného dohledu k šikaně odpůrců režimu. Blažek pro svá tvrzení neměl podle trestního oznámení žádný důkaz a Válková o zneužívání ochranného dohledu nevěděla. "Jak jsem avizovala, proti nepřípustným lžím a pomluvám se budu bránit soudní cestou," sdělila Deníku N Válková. Server Info.cz si za článkem stojí a nevidí v něm žádný problém.

Zdroj: ČTK
před 42 minutami

Poláci dali zelenou rozšíření dolu Turów, Češi je chtějí žalovat u Evropské komise

Poláci otevřeli cestu k plánovanému rozšíření hnědouhelného dolu Turów u česko-polské hranice. Před týdnem vydalo regionální ředitelství ochrany životního prostředí ve Vratislavi rozhodnutí v procesu EIA, kterým se záměrem souhlasilo, a to navzdory námitkám z české strany. Na úterním jednání o tom Zastupitelstvo Libereckého kraje informoval radní pro životní prostředí Jiří Löffelmann (Starostové pro Liberecký kraj). Liberecký kraj je podle něj připraven využít všech možností, jak se bránit.

Liberecký kraj už podal stížnost k Evropské komisi, postup Polska považuje za nezákonný. Poláci s českou stranou nespolupracují a nesouhlas České republiky i veřejnosti s rozšířením těžby se snaží obejít. Liberecký kraj a obce a města v pohraničí zároveň sbírají podpisy pod petici za záchranu pitné vody určenou Evropskému parlamentu. Podepsat ji lze i na stránkách www.stopturow.cz.

Další zprávy