Aktuálně+ | Česko plné kontrastů: Pokochejte se fotografiemi z dronů, letadel a věží

Aktuálně+ Aktuálně+
29. 9. 2022 13:00
Dechberoucí snímky přírody i poetika industriální krajiny. Takový je obsah galerií Aktuálně.cz, které vám přiblíží Česko z výšky. Na více než 250 fotografiích zhlédnete místa, kde se psala historie dávná i ta moderní. Prohlédněte si unikátní záběry a poznejte naši zem z ptačí perspektivy.
Česko z výšky pohledem fotografa Tomáše Vocelky a pilota Jiřího Pruši - výběr fotografií - Fotoguru
Česko z výšky pohledem fotografa Tomáše Vocelky a pilota Jiřího Pruši - výběr fotografií - Fotoguru | Foto: Tomáš Vocelka

Česká krajina patří k nejrozmanitějším v celé Evropě. Nabízí nespočet přírodních unikátů i architektonických děl, které stojí za to vidět. Jejich velkolepost lze obdivovat i prostřednictvím mnoha desítek snímků tuzemských fotografů, které Aktuálně.cz představuje v rozsáhlých fotogaleriích.

Toskánsko na Moravě je jedním z nejkrásnějších míst na světě

Fotografie Moravského Slovácka přináší krásu terénních vln v okolí Kyjova a Hodonína. Takzvané Moravské Slovácko nebo Moravské Toskánsko patří podle renomovaného cestovatelského magazínu Condé Nast Traveller mezi 50 nejkrásnějších míst na světě.

Zvlněnou krajinu Jihomoravského kraje proslavily především snímky místního rodáka, fotografa Radka Severy. Jeden z jeho snímků nyní zdobí i sídlo Evropského parlamentu. 

V galeriích z Polabí poznáte slavná historická místa i nepřístupná zákoutí

V Polabí stojí impozantní hrady, velkolepé zámky, pozoruhodná architektonická díla a pochopitelně zdejší krajinu obohacují i přírodní krásy. Vedle nich se tu však rozprostírají i průmyslové areály, obrovské sklady aut, pískovny a kamenolomy. Polabská krajina a okolí řeky Labe má zkrátka mnoho tváří.

Dvě galerie s desítkami leteckých fotek vás zavedou ke slavným historickým stavbám i veřejnosti nepřístupným místům. Co si prohlédnout například vrak velké říční lodi, který zůstal ve starém zdymadle u Mělníka?

Berounka z výšky je malebnost sama

Letecký výlet nad Berounkou je jako putování českou historií. Na její 139kilometrové trase mezi Plzní a Prahou lze spatřit hned několik významných památek: Karlštejn, Křivoklát, lom Velká Amerika nebo skálu, kde stál hrad kněžny Tety ze Starých pověstí českých. Není divu, že si malebnou krajinu v okolí řeky Berounky zamilovali čeští panovníci v čele s císařem Karlem IV. i autor děl plných laskavosti a vlídnosti Ota Pavel.

Vltava od začátku do konce. Naše nejdelší řeka v třídílném seriálu

Podobně, jako je zmapovaná cesta Berounky, je z výšky zachycená i celá řeka Vltava. Nahlédněte do speciálně vytvořené galerie rozdělené na 1. díl, 2. díl a 3. díl. Fotografie vás zavedou na všechna významná místa - od pramenů na Šumavě přes kláštery, hrady a historická města až po soutok Vltavy s Labem.

Spatříte však i místa, kde se psala historie moderní. Například mohutné přehrady vltavské kaskády, takzvaný most inteligence v pražském Braníku, který stavěli režimu nepohodlní lidé, nebo Barrandovské terasy, kde se scházely slavné filmové hvězdy.

Snímky z leteckých expedic doplňují také fotografie z pražských věží. Další galerie plné unikátních snímků naleznete v přehledu Česko z výšky.

Prostřednictvím platformy Aktuálně+ se snažíme přiblížit to, co děláme. Přečíst už jste si mohli například představení podcastu Středoevropanka nebo rozhovor s reportérem Martinem Novákem o jeho cestě na Ukrajinu

 

Právě se děje

Další zprávy