Aktuálně+ | Aktuálně.cz obsadilo čtvrté místo v Křišťálové lupě. Díky za vaše hlasy

Jan Nevyhoštěný Jan Nevyhoštěný
Aktualizováno 28. 11. 2022 15:17
V každoroční anketě Křišťálová lupa se online deník Aktuálně.cz opět kvalifikoval mezi finalisty v kategorii Zpravodajství a publicistika. Konkurence na českém zpravodajském trhu je veliká, a proto nás celkové čtvrté místo velmi potěšilo. Chtěli bychom tak poděkovat za vaše hlasy a za přízeň, kterou Aktuálně.cz věnujete.
Newsroom mediálního domu Economia.
Newsroom mediálního domu Economia. | Foto: Václav Vašků

Letos Aktuálně.cz poskočilo hned o dvě příčky vzhůru, loni skončilo šesté. Vítězství si stejně jako v loňském roce odnesl web SeznamZprávy, kolegům ze Smíchova gratulujeme.

Podpory našich čtenářů si vážíme a zvláště nyní, kdy situace na mediálním trhu není růžová, ji velmi potřebujeme. 

Proč číst a podporovat právě Aktuálně.cz?

1) Jsme a budeme zdarma. Aktuálně.cz na rozdíl od části konkurence poskytuje veškerý svůj zpravodajský, publicistický a lifestylový obsah bez paywallu. Naše příjmy jsou výhradně z reklamy, a proto je pro nás vaše pozornost tím hlavním, o co usilujeme a co se snažíme nezklamat. 

2) Jsme komplexní. Čerstvé zprávy u nás najdete 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Vede toho nabízíme i nadčasová témata, delší čtení, kvalitní lifestyle, zasvěcené komentáře nebo blogovací platformu, aby byl váš obraz o světě barevnější a ucelenější. Právě komplexní systém rubrik a jejich široká nabídka je to, co některé z jiných webů nedokážou nabídnout.

3) Jsme seriózní. Na Aktuálně.cz máte jistotu, že nenarazíte na laciný bulvár, podbízivé clickbaitové titulky ani na explicitní obsah či neobjektivní politickou agitaci. Snažíme se dělat svou práci tak, abyste se po kliknutí na článek necítili podvedeni či manipulováni. Váš názor je pouze a jen na vás.

4) Jdeme do hloubky. Vedle rychlého denního zpravodajství nabízíme i obsáhlejší analýzy a tematické speciály, které jdou pod běžný povrch událostí. Cítíme totiž odpovědnost za společenský, ekonomický a environmentální rozvoj naší země. Spolupráce s partnery, kteří to vidí stejně, nám nabízí prostor proniknout například prostřednictvím metody solution journalism či datových speciálů k jádru problému a nabídnout řešení.

5) Ptáme se. V rozhovorech se naši redaktoři ptají přímo těch, kteří dění v naší zemi i ve světě ovlivňují. Vedle toho dáváme prostor expertům, kteří dokážou vidět věci v souvislostech, i běžným lidem, kteří chtějí svůj názor vyjádřit třeba na demonstracích. Navíc již brzy startujeme ambiciózní videoprojekt špičkových českých moderátorek Světlany Witowské a Lindy Bartošové, které už od ledna budou exkluzivní hosty zpovídat před kamerou. Pro naše diváky opět zcela zdarma a se zárukou kvality.


6) Veřejnost nás oceňuje. Josef Pazderka letos za Aktuálně.cz získal Novinářskou cenu za nejlepší komentář. Porota ocenila jeho sérii textů o dění v Rusku, chválila mimo jiné řemeslnou kvalitu textů. Aktuálně.cz v letošních nominacích v novinářských cenách zastupoval také reportér domácí rubriky Lukáš Valášek se svým investigativním článkem o čínském vlivu na Akademii věd.

Loni v této kategorii zvítězila série textů Aktuálně.cz o podezřelých obchodech v letním sídle prezidenta v Lánech, jejímž byl Lukáš Valášek spoluautorem. 

Má naše práce smysl, oceňujete ji a baví vás? Podpořte nás v našem projektu pro věrné čtenáře Aktuálně +.

Děkujeme za to a nezklameme vás.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 9 hodinami

Běloruští advokáti hájící Cichanouského a Kalesnikavovou přišli o licenci

Dva běloruští advokáti, kteří obhajovali známé opoziční tváře včetně Maryji Kalesnikavové nebo Sjarheje Cichanouského, přišli o licenci, uvedl nezávislý běloruský portál Zerkalo. Advokáti nemohou pokračovat v činnosti nebo navštěvovat uvězněné opoziční aktivisty.

Advokáta Uladzimira Pylčanku, který hájil Kalesnikavovou, vyloučila rada minského kolegia advokátů, sdělil na sociálních sítích opoziční politik Viktar Babaryka. Pylčanka tak podle něj nebude moci za Kalesnikavovou docházet. Kalesnikavová v prezidentských volbách v roce 2020 podporovala hlavní opoziční kandidátku Svjatlanu Cichanouskou. Nyní si odpykává 11letý trest odnětí svobody. V minulých dnech prodělala operaci a byla na ARO.

O možnost vykonávat advokátní činnost přišel také Viktar Mackevyč, obhájce známého blogera a manžela Cichanouské Sjarheje Cichanouského. Ten byl v minulém roce odsouzen k 18 letům vězení.

Zdroj: ČTK
Další zprávy