Zprávy

Aktualizováno před 5 hodinami

Dálnici D5 u Berouna zavřela nehoda tří aut

Dálnici D5 poblíž Berouna v neděli večer zhruba na hodinu zavřela ve směru na Plzeň nehoda dvou osobních aut a kamionu. Jeden muž je těžce zraněný, záchranáři na místo poslali i vrtulník. Vyplývá to z informací od policejní mluvčí Lucie Novákové a Národního dopravního informačního centra.

"Máme tam havarovaná dvě osobní vozidla. Kousek před nimi je zastavený ještě kamion, který byl taky účastníkem dopravní nehody," popsala Nováková místo havárie. Těžce zraněný muž je z jednoho z osobních aut, dodala.

Zdroj: ČTK
před 11 hodinami

Doma po více než roce, Rusko vrátí Ukrajině zadržená plavidla

Rusko předá v pondělí Ukrajině tři její vojenské lodě zadržené loni v listopadu při incidentu v Kerčském průlivu. V neděli to agentuře TASS sdělila tisková služba krymského oddělení ruské bezpečnostní služby (FSB). V médiích se už dopoledne objevily informace, že z přístavu v Kerči jsou tři dotyčná plavidla tažena směrem na Černé moře.

Rusko zastavilo ukrajinské lodě v Kerčském průlivu loni 25. listopadu a zatklo při tom všech 24 členů jejich posádek kvůli údajně nezákonnému překročení ruských hranic. Podle Kyjeva šlo o akt ozbrojené agrese proti lodím ukrajinského vojenského námořnictva.

Samotné námořníky vrátila Moskva Ukrajině už letos v září v rámci výměny vězněných osob, obě země si přitom vzájemně propustily dohromady 35 lidí.

Zdroj: ČTK
před 15 hodinami

Při výbuchu potrubí v Bangladéši zemřelo sedm lidí. Příčina se vyšetřuje

Nejméně sedm mrtvých a 25 zraněných si v neděli vyžádala exploze plynovodního potrubí v bangladéšském přístavním městě Čitágáon. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na velitele místní policie Muhammada Mohsina. Vzhledem k závažnosti zranění některých z nich hrozí, že se počet obětí na životech může zvýšit.

Potrubí vybuchlo před pětipatrovým domem. Exploze přitom byla podle Mohsina tak mohutná, že některé zdi zcela zbořila. Média uvádějí, že na ulici v místě neštěstí byl v té chvíli čilý ruch. Příčina vznícení plynu zatím není jasná.

Pokračovat