Dvacetiletý Čech vymýšlí 3D tiskárnu, která vytiskne sama sebe

Dvacetiletý Čech vymýšlí 3D tiskárnu, která vytiskne sama sebe
Na první pohled připomíná 3D tiskárna stavebnici Merkur. Podobně snadné by brzy mělo být i její sestavení.
Kolečko ke kolečku a tiskárna je na světě.
Hlava tiskárny nanáší vrstvu po vrstvě a pomalu vzniká trojrozměrný objekt.
Tady vzniká Darth Vader. Co budete doma tisknout, je jen a jen na vás.
Foto: Jan Kovalík
Jan Kovalík
10. 12. 2010 10:35

Praha - Dvacetiletý student Josef Průša má sen. Spolu s dvaceti vývojáři z různých částí světa, které v reálném světě nikdy neviděl, pracuje na 3D tiskárně, která se dokáže vytisknout kopii sama sebe.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Trump předčasně zveřejnil záznam rozhovoru s televizí CBS

Bílý dům dnes zveřejnil nesestříhaný záznam interview mezi prezidentem Donaldem Trumpem a reportérkou pořadu 60 Minutes (60 minut) Lesley Stahlovou, z něhož Trump při natáčení předčasně odešel kvůli údajné zaujatosti novinářky, které pohrozil blíže nespecifikovanou odvetou. Podle agentury Reuters tím prezidentská kancelář porušila dohodu s televizí CBS, podle níž měl rozhovor vyjít až o víkendu v rámci zvláštního předvolebního dílu, v němž bude také interview s demokratickým kandidátem Joem Bidenem.

"Podívejte se na tu zaujatost, nenávist a drzost, kterou předvádí (pořad) 60 minut a CBS," napsal Trump na twitteru. Dodal přitom, že moderátorka dnešní (páteční SELČ) druhé a poslední předvolební debaty s Bidenem Kristen Welkerová bude "daleko horší".

Trump sdílel v příspěvku odkaz na video, v němž je pouze jeden záběr na prezidenta. V záznamu jsou však slyšet otázky moderátorky a občas i dalších lidí v místnosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy