Mají Češi po 100 letech republiky ještě společné hodnoty? Sledujte speciál k výročí

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
26. 10. 2018 6:18
Klíčovou událost – vznik Československa – připomínáme anketou s vybranými osobnostmi současnosti či seriálem Příběhy republiky. Prohlédněte si speciál redakce Aktuálně.cz ke stému výročí od založení republiky.

Anketa

Vážení čtenáři. Zkuste se chvíli u příležitosti stého výročí vzniku Československa zamyslet nad dvěmi následujícími otázkami. A než si odpovíte, pro inspiraci vám nabízíme jedenáct názorů osobností českého duchovního, politického, ekonomického či sportovního života.

Zbyly Čechům po 100 letech republiky hodnoty, které nás přes všechny názorové rozdíly spojují - ve škále od Miloše Zemana až k Tomáši Halíkovi? A kdo podle vás - z žijících lidí - by mohl být nástupcem prezidenta Masaryka? Uveďte alespoň tři jména.

Svědectví pod Stalinem

U příležitosti 100. výročí vzniku Československa je pod bývalým Stalinovým pomníkem na pražské Letné k vidění audiovizuální výstava Paměť národa. Expozice nazvaná Svědectví nabízí vyprávění pamětníků vzpomínajících na významné události 20. století.

Příběhy republiky

Redakce Aktuálně.cz ve spolupráci se společností Post Bellum připravila ke stému výročí založení Československa seriál Příběhy republiky, který přináší silná svědectví a reflexe z jednotlivých desetiletí od roku 1918 do současnosti.

 

Právě se děje

před 57 minutami

Sněmovna USA schválila krátkodobé financování vlády, Trump má peníze do Vánoc

Americká Sněmovna reprezentantů schválila návrh zákona, který na měsíc zajistí finance pro chod vlády USA. Federální administrativa prezidenta Donalda Trumpa má prozatím peníze na provoz do čtvrtka, nové opatření jí peníze zaručí do 20. prosince. Návrh musí ještě podpořit Senát a podepsat prezident, který ale toto řešení podle agentury Reuters podporuje.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Maradona vydržel na trenérské lavičce dva měsíce

Další trenérské angažmá Diega Maradony skončilo po dvou měsících. Slavný devětapadesátiletý Argentinec převzal v září poslední tým domácí prvoligové tabulky Gimnasia, ale dnes oznámil odchod. Souvisel s tím, že fotbalový klub z města La Plata bude mít nového šéfa.

Kapitán mistrů světa z roku 1986 Maradona vedl Gimnasiu v osmi zápasech. Třikrát s ní slavil vítězství a pod jeho vedením si tým v tabulce polepšil o dvě příčky. Na stadion přilákal tisíce nových fanoušků.

Své další působení v klubu ale spojil s šéfem Gabrielem Pellegrinem, který se v sobotních volbách nebude ucházet o znovuzvolení. "Přišel jsem s tebou a s tebou i odcházím," řekl Maradona.

Do Argentiny se vrátil z Mexika, kde do června vedl druholigový celek Sinaloa Dorados. K němu by se podle spekulací médií mohl vrátit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy