Mají Češi po 100 letech republiky ještě společné hodnoty? Sledujte speciál k výročí

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
26. 10. 2018 6:18
Klíčovou událost – vznik Československa – připomínáme anketou s vybranými osobnostmi současnosti či seriálem Příběhy republiky. Prohlédněte si speciál redakce Aktuálně.cz ke stému výročí od založení republiky.

Anketa

Vážení čtenáři. Zkuste se chvíli u příležitosti stého výročí vzniku Československa zamyslet nad dvěmi následujícími otázkami. A než si odpovíte, pro inspiraci vám nabízíme jedenáct názorů osobností českého duchovního, politického, ekonomického či sportovního života.

Zbyly Čechům po 100 letech republiky hodnoty, které nás přes všechny názorové rozdíly spojují - ve škále od Miloše Zemana až k Tomáši Halíkovi? A kdo podle vás - z žijících lidí - by mohl být nástupcem prezidenta Masaryka? Uveďte alespoň tři jména.

Svědectví pod Stalinem

U příležitosti 100. výročí vzniku Československa je pod bývalým Stalinovým pomníkem na pražské Letné k vidění audiovizuální výstava Paměť národa. Expozice nazvaná Svědectví nabízí vyprávění pamětníků vzpomínajících na významné události 20. století.

Příběhy republiky

Redakce Aktuálně.cz ve spolupráci se společností Post Bellum připravila ke stému výročí založení Československa seriál Příběhy republiky, který přináší silná svědectví a reflexe z jednotlivých desetiletí od roku 1918 do současnosti.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Boleslav má zdravotní potíže, Liberec vyzve Spartu

Hokejisté Mladé Boleslavi nenastoupí k úternímu utkání 5. kola extraligy v Liberci. Řada hráčů středočeského celku se potýká se zdravotními problémy, proto byl duel prozatím odložen na neurčito. Bílí Tygři si jako náhradu vyjednali narychlo utkání se Spartou, jež bude předehrávkou 19. kola.

Mladoboleslavští i Severočeši potvrdili změny na svých webových stránkách. "Děje se tak na popud mladoboleslavského klubu. Řada Bruslařů má zdravotní problémy, které v současné době nelze vyloučit jako nákazu covidem-19," uvedli v krátké zprávě Středočeši.

Ještě v neděli přitom Mladá Boleslav hrála a porazila v předehrávce 26. kola shodou okolností právě Spartu (4:2). Vítězný tým k úspěchu dovedlo trio Petr Haken, Radim Vrbata a Václav Nedorost, kteří nahradili Radima Rulíka a Pavla Pateru. Stabilní trenérská dvojice scházela kvůli nemoci.

Souboj se Spartou odehraje Liberec se stejným začátkem, jaký měl mít jeho duel s Bruslařským klubem. Úvodní buly bude vhozeno v 18 hodin.

Další zprávy