reklama
 
 

Parta mladíků v Londýně k smrti ubila Čecha. Policie zatkla tři podezřelé, nejmladšímu je 16

AKTUALIZOVÁNO včera
Český občan přišel o život ve středu v noci v Londýně. O vraždě Čecha pracujícího pro cateringovou společnost informoval britský bulvární deník Daily Mirror. Podle něj podlehl vážným zraněním poté, co ho na ulici zbila parta mladíků. Ministerstvo zahraničí ČR nevidí v této vraždě politicky motivovaný útok. Také podle britských médií nejde o vraždu z nenávisti, ale spíše o čin pouličního gangu.
Hlavní zprávy

Londýn – V západním Londýně byl zavražděn jedenatřicetiletý Čech. O smrti Z. M., kterého u restaurace s rychlým občerstvením napadla parta mladíků, napsal britský bulvární list Daily Mirror.

K vraždě podle něj došlo ve středu večer krátce před půlnocí. Čech, který v Británii pracoval pro cateringovou společnost, se údajně dostal do sporu s partou teenagerů. Ten vyvrcholil ve fyzické napadení, při kterém muž utrpěl vážná zranění. Přivolaný lékař ohlásil smrt kolem půl jedné ráno.

Londýnská policie zatkla tři podezřelé muže, informoval na svém webu deník The Guardian. Mezi nimi je i 16letý chlapec. Trojice je na policejní stanici, kde je vyslýchána.

Podle očitého svědka Čecha cestou z restaurace pronásledovala skupina nejméně čtyř mladíků na bmx kolech. Ti ho pak měli zbít železným řetězem a zanechat v kaluži krve.

Zaměstnanec rychlého občerstvení Perfect Fried Chicken listu Evening Standard potvrdil, že měl muž s mladíky spor. Po zaplacení však odcházel sám.

Přátelé zesnulého v sobotu na webu zaměřeném na skupinové financování (crowdfunding) GoFundMe zřídili sbírku na převoz těla do České republiky. Potřeba je podle nich 10 000 liber (asi 312 000 Kč). Před 21:00 SELČ bylo ve fondu téměř 4700 liber (asi 147 000 Kč).

V souvislosti se změnou atmosféry v Británii po referendu o vystoupení země z Evropské unie se někdy hovoří o politicky motivovaných útocích namířených proti přistěhovalcům. České ministerstvo zahraničí ale už v pátek uvedlo, že tento čin za politicky motivovaný nepovažuje. Ani podle britských médií nejde o zločin z nenávisti, ale spíš o pouliční kriminalitu.

 "My tento čin nedáváme do souvislosti s politicky motivovanými útoky namířenými proti přistěhovalcům, o kterých se v souvislosti se změnou atmosféry po brexitu (odchodu země z EU) ve Velké Británii hovoří," řekla v ČT mluvčí ministerstva zahraničí ČR Irena Valentová.

autoři: Zahraničí, ČTK

   
reklama
   
reklama
reklama
komerční sdělení
reklama

Sponzorované odkazy

 
reklama