reklama

Twitter napadli hackeři. Získali data 250 000 uživatelů

2. 2. 2013 15:10

Vedení společnosti uvedlo, že lidi, jejichž data mohou být ohrožena, bude varovat

//cdn.i0.cz/public-data/ba/a1/ce5da2d23fc2a939446ce4796960_r16:9_w480_h270_g40accf140cbf11e4a0e7002590604f2e.jpg Foto: Thinkstock

Washington - Internetová sociální síť Twitter byla napadena hackery, kteří mohli získat přístup k informacím o účtech čtvrt milionu lidí.

V pátek večer to přiznali zástupci Twitteru s tím, že začali informovat uživatele, jichž se útok mohl týkat.

Twitter připomněl nedávné rozsáhlé kybernetické napadení amerických listů The New York Times a The Wall Street Journal. Na rozdíl od nich, ale neuvedl další podrobnosti útoku, ani odkud pocházel.  

Oba deníky přitom uvedly, že na ně zaútočili hackeři z Číny

"Tento útok nebyl dílem amatérů a nemyslíme si, že šlo o izolovaný incident," uvedl Twitter, který umožňuje přijímat a vysílat krátké zprávy o 140 znacích. "Útočníci byli mimořádně vyspělí a domníváme se, že podobným způsobem byly nedávno napadeny další společnosti a organizace."

Vedení Twitteru, který má na 200 milionů aktivních uživatelů, uvedlo, že při pátrání po pachatelích spolupracuje s americkou vládou a policií.

Mluvčí Twitteru Jim Prosser řekl, že vzhledem k probíhajícímu vyšetřování nemůže spekulovat o původu útoků. Podle něj nic neukazuje na to, že byla ohrožena hesla uživatelů.

S podezřením, že jeho počítače napadli čínští hackeři v sob vyrukoval také list The Washington Post. "Jako jiné zpravodajské společnosti čelíme hrozbám v oblasti počítačové bezpečnosti. V tomto případě jsme spolupracovali s (bezpečnostní společností) Mandiant, abychom odhalili, vyšetřili a rychle napravili situaci na konci roku 2011. Podnikli jsme řadu opatření, abychom se ochránili před pokračujícími útoky," uvedla mluvčí listu Kris Corattiová.

autoři: Zahraničí, ČTK

reklama

Diskuse

0komentářů

Zatím žádný příspěvek :(

reklama
reklama
 
reklama