reklama
 
 

Máme plán, jak odstranit Kim Čong-una, přiznal Soul

23. 9. 2016
Jihokorejský ministr obrany přiznal, že v případě jaderného ohrožení je Soul připraven odstranit severokorejského diktátora Kim Čong-una. Země disponuje elitní vojenskou jednotkou připravenou okamžitě zaútočit jak na armádní objekty, tak i na samotné vedení KLDR. S narůstajícím počtem jaderných testů, které Severní Korea provádí, na poloostrově roste napětí. Jižní Korea i její spojenec USA reagují demonstracemi vlastní síly.
Hlavní zprávy

SoulJižní Korea má plán, jak v případě potřeby odstranit vůdce KLDR Kim Čong-una. Podle televizní stanice CNN to přiznal jihokorejský ministr obrany Han Min-koo.

Ačkoliv se Soul netají tím, že je kvůli svému severnímu sousedovi v pohotovosti, zmínka o přípravě na možné zavraždění komunistického vůdce veřejně zazněla vůbec poprvé.

Podle informací CNN disponuje země elitní vojenskou jednotkou, která je v současné době neustále v pohotovosti. Je připravena zasáhnout v případě, že se Jižní Korea bude cítit ohrožena severokorejskými jadernými zbraněmi.

"Jižní Korea má obecnou představu a plán na použití raketových střel cílených na zařízení nepřítele ve významných oblastech, stejně tak jako na odstranění jeho vůdce," prohlásil Han Min-koo.

Vztahy mezi oběma zeměmi jsou napjaté a znovu se ještě více vyostřily po jaderných testech, které KLDR provedla na začátku září. Na veřejná prohlášení Pchjongjangu, že KLDR úspěšně pokračuje ve svém jaderném programu, jižní soused často reaguje taktéž silnou rétorikou.

Údajný plán jihokorejského ministerstva obrany je přípravou na nejhorší možný scénář, který by mohl kvůli zbrojení KLDR Korejský poloostrov potkat. Soul se mu snaží zabránit zejména úzkou spoluprací se Spojenými státy.

Nad jihokorejským územím v posledních týdnech opakovaně přeletěly americké bombardéry, aby tak demonstrovaly sílu a připravenost Washingtonu pomoci svému spojenci.

autor: Zahraničí

reklama
     
reklama
reklama
komerční sdělení
reklama

Sponzorované odkazy

 
reklama