Volejbalisté Kuby začali obhajobu stříbra na MS porážkou

Aktualizováno 1. 9. 2014 23:04
Kubánští volejbalisté vstoupili nečekanou porážkou do mistrovství světa v Polsku, kde obhajují stříbrné medaile.
Ilustrační foto - volejbal
Ilustrační foto - volejbal | Foto: Reuters

Katovice - Kubánští volejbalisté vstoupili nečekanou porážkou do mistrovství světa v Polsku, kde obhajují stříbrné medaile. Ve svém prvním utkání ve skupině B podlehl mladý tým s věkovým průměrem 21 let po velké bitvě Finsku 2:3 na sety.

Kubánci vyhráli úvodní dvě sady, ale ve třetí jim k úspěchu nestačilo ani vedení o šest bodů. Finští hráči mohutně podporovaní fanoušky v katovické hale zvládli lépe těsné koncovky třetího a čtvrtého setu a v tie-breaku zvítězili 15:12. Hrdinou zápasu byl Ojansivu Olli-Pekka, který zařídil 23 bodů.

Finové, kterým patří ve světovém žebříčku 26. místo, se na mistrovství světa vrátili po 32 letech a zahajovací utkání dokázali vyhrát vůbec poprvé. Při předchozích šesti účastech se jim to nepovedlo. Nejlepším výsledkem Finska v historii je 11. místo z roku 1952.

Suverénně zvládli své úvodní duely Brazilci i další z favoritů Rusové. Brazilští volejbalisté, kteří usilují o čtvrtý titul za sebou, zdolali Německo 3:0. Olympijští vítězové z Londýna a mistři Evropy Rusové porazili bez ztráty setu Kanadu.

Mistrovství světa volejbalistů v Polsku:

Skupina B (Katovice):

Brazílie - Německo 3:0 (21, 19, 17), Finsko - Kuba 3:2 (-18, -21, 25, 23, 12), Korea - Tunisko 3:1 (-24, 24, 21, 18).

Skupina C (Gdaňsk/Sopoty):

Rusko - Kanada 3:0 (21, 19, 21), Bulharsko - Mexiko 3:0 (16, 17, 21), Čína - Egypt 3:1 (20, 20, -23, 31).

1. Bulharsko 1 1 0 3:0 3
2. Rusko 1 1 0 3:0 3
3. Čína 1 1 0 3:1 3
4. Egypt 1 0 1 1:3 0
5. Kanada 1 0 1 0:3 0
6. Mexiko 1 0 1 0:3 0