Policie zná tváře fanoušků, kteří napadli vedení Slavie

14. 6. 2011 15:20
Fotografie 20 rowdies vyvěsila na internetových stránkách
Policie zatím stíhá 26 výtržníků.
Policie zatím stíhá 26 výtržníků. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Pražští kriminalisté pátrají po totožnosti dvaceti nejradikálnějších fanoušků, kteří v poločase pohárového zápasu mezi fotbalisty Slavie a Olomouce zaútočili na vedení Slavie.

Někteří z nich vnikli i do VIP prostor stadionu, kde poničili zařízení několika místností, a útočili na policisty.

Za výtržnictví, poškození cizí věci a násilí proti úřední osobě jim hrozí až čtyřleté vězení. Jejich fotografie jsou umístěny na webových stránkách policie.

Kvůli výtržnostem při pohárovém zápasu, který zůstal 5. května nedohrán, policisté stíhají již 26 lidí. Všichni čelí obvinění z výtržnictví a poškození cizí věci s až tříletou trestní sazbou.

Jeden člověk je stíhaný i za násilí proti úřední osobě, tomu hrozí až čtyři roky vězení, další za poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení, za což mu mohou soudy vyměřit až šest let vězení. Celková škoda, která při řádění fanoušků v Edenu vznikla, byla vyčíslena na 700 000 korun.

Kriminalisté obviněné odhalili na základě videodokumentace, kterou pořídila sama policie nebo ji získala z dalších zdrojů. Policisté odhalili i ty, kteří si maskovali obličej nebo se při výtržnostech převlékali.

Úvodní duel semifinále Ondrášovka Cupu předčasně ukončily výtržnosti slávistických fanoušků, protestujících proti nejasné situaci v zadluženém klubu, kterému hrozil kvůli původnímu neudělení licence pád z první ligy. Domácí příznivci dvakrát obsadili hřiště.

Prohlédněte si, jak fanoušci řádili na slávistickém stadionu

Výkop nejprve pozdrželi téměř o půlhodinu, v poločasové pauze se pak druhý protest zvrhl ve vlnu násilností a pokusu o napadení klubového vedení. Následoval zásah policie.

Slavia byla disciplinární komisí potrestána pokutou 750 000 korun a zavřením hlediště ve třech domácích utkáních. Nedohraný zápas byl zkontumován výsledkem 3:0 ve prospěch Olomouce, která pak v odvetě potvrdila postup do finále.