reklama

Tyto dárky k Vánocům nedávejte. Jsou nebezpečné, varují úřady

20. 12. 2012 12:00

Panenka Pop Girl z Číny obsahuje výrazně vyšší množství látky di-(2-ethylexyl)ftalát (DEHP). Testy naměřily množství 20,7 % hmot., limit přitom činí 0,1 % hmot. DEHP působí na reprodukční orgány. Přejít do galerie: 38
  • Panenka Modern Girl. Stejný problém.
  • Roztomilý plyšový medvídek z Číny se zvukem Love Mate. Hračka má na zadní části pod zipem umístěn reproduktor...
  • ... a pouzdro se třemi knoflíkovými bateriemi, které jsou snadno přístupné bez použití jakéhokoliv nástroje. Riziko, že malé dítě při hře s medvídkem zip i pouzdro otevře a baterie spolkne, je podle ČOI velmi reálné.
  • Také plastového pelikána na klíček lze při použití minimální síly rozložit na malé části, z nichž některé mohou snadno dítě zranit nebo dokonce udusit - například ostrá kovová otočná osa s květinkou nebo drobné kuličky umístěné v zobáku.
  • Odstrkovadlo Scuttle Bug má nedostatečně pevné plastové díly.
Panenka Pop Girl z Číny obsahuje výrazně vyšší množství látky di-(2-ethylexyl)ftalát (DEHP). Testy naměřily množství 20,7 % hmot., limit přitom činí 0,1 % hmot. DEHP působí na reprodukční orgány. | Foto: Ministerstvo zdravotnictví ČR

Česká obchodní inspekce a hlavní hygienik objevili ve druhé polovině letošního roku na trhu několik dalších výrobků nebezpečných pro děti i dospělé. Lidé je mohou vrátit u prodejce, úřady zakázaly jejich další prodej.

autor: Petr Kučera

reklama
reklama
reklama
reklama
 
reklama