reklama

Studenti ČVUT jdou do soutěže s Robotickou rukou

31. 10. 2011 14:05

Projekt Robotická ruka můžete vidět 30. listopadu při vyhlášení vítěze soutěže MOJE KONZOLE. Vítěze určí hlasování diváků v průběhu finálového večera.

//cdn.i0.cz/public-data/0f/8d/4dda76fe37f1aa6ed0a4461e703d_r16:9_w480_h270_gi:photo:418701.jpg Foto: Jan Hrdlička

Představujeme projekty, které se 30. listopadu utkají v soutěži MOJE KONZOLE. O vítězi klání v upravování herních ovladačů můžete rozhodnout i vy - stačí, když se zúčastníte finálového večera v pražském hackerspace brmlab!

Dvojice doktorandů z pražského ČVUT Jan Hrdlička a Jiří Wild se do soutěže MOJE KONZOLE přihlásili s projektem Kinect s robotickou rukou.

Senzor Kinect v tomto případě poslouží jako interface pro ovládání mechanické paže, kterou uživatel na dálku ovládá pohybem ruky a dlaně. Pro komunikaci s robotem autoři využili protokol TCP/IP.

Ke skeletonizaci využili prostředí OpenNI, které autoři doplnili o kusy vlastního kódu pro precizní rozeznání otevřené či zavřené dlaně.

Jan Hrdlička je členem Nature Inspired Technology Group v Gerstnerově laboratoři, což je společný projekt pražské ČVUT a univerzity v rakuském Linci. Zabývá se data miningem, strojovým učením, statistikou a 3D sensory. V současné době pracuje na vylepšení systemu včasného varování před schizofrenním relapsem (ITAREPS).

Jiří Wild je navíc členem české lékařské společnosti J.E. Purkyně a České společnosti pro klinickou neurofyziologii. Specializuje se na neuroinformatiku, zpracování signálu a klasifikaci příznaků.

Video: youtube.com

autor: Jan Kovalík

reklama

Diskuse

0komentářů

Zatím žádný příspěvek :(

reklama
reklama
Česká cesta
reklama
 
reklama